12.02.2022, 13:35

Як впоратися з тривогою та панікою

У час, коли тривожні чутки линуть звідусіль, важливо мати орієнтир, який допоможе зберегти здоровий глузд і приймати помірковані рішення. Тож психологиня центру «Між нами» Леся Захарчук, консультантка, експертка із самореалізації, кандидатка у психотерапевти за напрямком гештальт, підготувала кілька практичних порад.

Про це пише пресслужба ЛМР.

– Аналізуйте, включайте критичне мислення. Те, що буцімто загрожує сьогодні: воєнне вторгнення, сovid – це реальність, в якій ми живемо не один рік. Але сьогодні ми маємо армію, світову спільноту і вакцину, яка суттєво знижує ризик ускладнень від сovid.

– Запитайте себе чи та емоція, яку ви зараз проживаєте, є точно вашою, а не співрозмовника, до якого ви проявляєте співпереживання.

– Не рекомендуємо переглядати новини на всіх каналах і моніторити всі джерела інформації нараз. Це підніматиме рівень вашої тривоги і знизить можливість тверезо мислити.

– Підготуйтесь до можливих екстрених ситуації. Це допоможе Вам заспокоїтись, а також дасть відчуття контролю над ситуацією (брошура від  #миготові на випадок кризової ситуації https://bit.ly/миготові-загальна; а також ілюстрований порадник для батьків про те, як говорити з дітьми про надзвичайні ситуації. Все коротко й по суті. Практичні поради від дитячої сімейної психологині  Світлани Ройз. https://bit.ly/ ми готові – про дітей).

Також пропонуємо техніки стабілізації та заземлення, які допоможуть знизити рівень тривоги та впоратися з панікою:

– Зверніть увагу на дихання. Подихайте «4-1-5» (практика: вдихаємо через ніс рахуючи до чотирьох пауза видихаємо повільно через рот, рахуючи до п’яти, повторюємо не менше п’яти разів)

– Усвідомте й назвіть: думки, емоції, тілесні відчуття, наміри

– Опишіть речі, звуки, текстуру, кольори, запахи, числа і температуру. Ви можете робити це де завгодно

– Пограйте самі з собою у гру “Категорії”. Спробуйте згадати «породи собак», «джазових музикантів», «країни, назви яких починаються з літери А...»

– Вхопіться за своє крісло, настільки міцно, на скільки зможете

– Торкайтеся різних предметів навколо: ручки, ключів, вашого одягу, стіни..

– Втисніть п’яти в підлогу, буквально «заземливши» їх! Зверніть увагу на напруження, зосереджене у ваших п’ятках, коли ви це робите

– Зверніть увагу на ваше тіло: положення на стільці у просторі, які є відчуття від стільця, що тисне на спину, поворушіть пальцями ніг, відчуйте контакт із взуттям…

– Потягніться. Покрутіть головою; випростуйте пальці. Стисніть і розтисніть кулаки.

І пам’ятайте: дбаючи про своє ментальне здоров’я сьогодні, ми робимо найбільший вклад у наше щасливе завтра.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: