26.10.2021, 19:17

Як крадуть гроші з банківськи карток

Попри усі застороги поліцейських з приводу шахрайств, ледь не щодня чимало громадян з легкістю потрапляють на гачок аферистів та довірливо віддають їм свої заощадження. Про це пише відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Черговою жертвою зловмисників стала мешканка обласного центру. Дівчина хотіла придбати фотоапарат, натомість допомогла злодію вкрасти гроші. Схема не нова: відома платформа з продажу, на якій виставлено товар, пропонує безпечну оплату. ЇЇ суть полягає в тому, що з карти покупця кошти списуються тільки в той момент, коли він підтверджує своє бажання зробити покупку. При цьому на карту продавця кошти надходять лише тоді, коли покупець отримав товар і переконався в його якості та відповідності своїм очікуванням. Саме на цій послузі і спекулюють аферисти. Вони надсилають покупцю фейкові посилання і крадуть дані банківських карток.

У таку пастку потрапила і тернополянка. Продавець надіслав їй у месенджер посилання на оплату, жінка ввела всі дані, однак замість 12 тисяч, з рахунку зникли всі кошти – понад 24 тисячі. Зник і продавець з товаром.

За факом шахрайства розпочато кримінальне провадження.

Пам'ятайте найголовніші правила: фішингові сайти можуть копіювати оригінал до найдрібніших деталей, а шахрай, користуючись психологічними прийомами, здатний переконати вас надати необхідну інформацію. Не покладайтеся на удачу, перевіряйте посилання!

Мають одразу насторожити:

Посилання в особисті повідомлення.  Не переходьте за такими посиланнями, які вам відправляють в особистих повідомленнях нібито для купівлі товару, скасування угоди, повернення ваших коштів.

Зазвичай офіційна доставка немає ніяких збоїв, при яких угода скасовується і вам потрібно знову вводити дані карти для повернення коштів або повторної оплати. Якщо продавець не відправить товар — кошти повертаються на вашу карту автоматично.

Будьте обережні, якщо на сторонньому сайті у вас запитують введення даних авторизації, а також платежів — адже це і є мета шахраїв: отримати доступ до ваших персональних даних, які вас попросять ввести для здійснення покупки (номер картки, термін її дії, cvv).

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

    Мирослав Дністрянський

    КОЛИ Ж СФОРМУВАЛАСЯ УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ? І ЯК ДОСЯГТИ ЇЇ КОНСОЛІДАЦІЇ?

    Василь Чорний

    Громади Волині в умовах воєнного стану

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: