• Головна
 • Новини
 • В заповіднику “Давній Пліснеськ” починають будувати слов’янське житло Х ст

12.06.2021, 15:53

В заповіднику “Давній Пліснеськ” починають будувати слов’янське житло Х ст

Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ” повідомив, що з 16 червня розпочнеться реалізація проекту “Пліснеська хижа – 2021”.

"Ми довго на це очікували і нарешті повідомляємо, що з 16 червня розпочинаємо будівництво - проект #пліснеськахижа. Триватиме не менше двох тижнів. Ми звісно будемо повідомляти про перебіг подій на наших сторінках у соц. мережах. Протягом усього цього часу охочі зможуть відвідати заповідник і нашу будову.

Паралельно будуть проводитись археологічні дослідження житла одразу біля місця будови, що дозволить в повній мірі осягнути весь процес відтворення.

Екскурсії проводитимуться за попереднім записом", - сказано у повідомленні.

Раніше повідомлялось: "Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ”, що на Львівщині, і ГО "Чорна Галич" запускають проєкт “Пліснеська хижа – 2021”. Планується збудувати заглиблене слов’янське житло Х століття за автентичними стародавніми методами та на кілька тижнів відтворити реальний побут тогочасної слов'янської родини.

Ціль провести унікальний археологічний експеримент та на практиці дослідити усі етапи будівництва давнього слов’янського житла, опираючись на різноманітні наукові джерела етнографії і палеоархітектури.

Ми фіксуємо й студіюємо усе: від заготівлі очерету на покрівлю, до формування останньої, від заготівлі, корування та обробки деревини, до конструювання каркасу, від складання печі-кам’янки до розпалювання в ній вогню”

Археологічний експеримент проводитиметься на території, яку вже досліджували раніше. Там знайшли фрагмент слов'янського житла, тож учасники експерименту зможуть не лише відновлювити стародавнє житло, але й паралельно поруч розкопувати справжнє помешкання Х століття.

Родзинкою цього проекту є й те, що відбудовується не просто якесь житло, яке розкопали десь на якійсь пам’ятці археології. Мова йде саме про пліснеське житло, добре досліджене ще три десятиліття тому”

Збудоване житло буде внесене в канву екскурсійного маршруту по пам’ятці, зробивши його однією з головних атракцій. Та вишенькою на торті стане можливість повністю заглибитись у давній світ слов’янського Пліснеська.

Ми хочемо в реальних умовах відтворити, як проживала сім’я на Пліснеську у Х столітті. Де вони жили? Що їли? Чим займалися? Що вирощували? Це буде тиждень-два проживання та емоцій професійних реконструкторів – наших партнерів з ГО “Чорна Галич”, – розповів Володимир Шелеп.

Також організатори зазначають, що окрім житла, матимуть і невелику тогочасну інфраструктуру. Однак деталі наразі тримають у секреті.
Організатори проєкту-експерименту "Пліснеська хижа – 2021" закликають допомогти фінансово. Номер картки: 4149 4991 1429 4513, одержувач Марія Іванців (заступник Голови ГО “Військово-історична дружина “Чорна Галич”)".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: