• Головна
 • Новини
 • Усього за 6 днів підрахунку голосів на виборах президента виборців раптом стало на 1,89 млн більше

Михайло Цимбалюк

політик

Генерал-лейтенант міліції, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, голова «Батьківщини» на Львівщині.


10.04.2019, 14:48

Усього за 6 днів підрахунку голосів на виборах президента виборців раптом стало на 1,89 млн більше

7 квітня ЦВК оголосила остаточні результати першого туру виборів президента України. Утім, ані більшості суспільства, розчарованій озвученими тижнем раніше попередніми результатами – мовляв, не підтримувала жодного з тих, хто вийшов до другого туру – ані тим більше "переможцям" чи міжнародним спостерігачам не спало на думку бодай просто співставити цифри, які в різні моменти називав Центрвиборчком. І дарма!

Пригадуєте, на початку березня ЦВК повідомила, що замовила друк на перший і другий тур президентських виборів 60 млн бюлетенів. І вже тоді деякі політики стверджували, що таким чином закладатиметься можливість для фальсифікацій голосування. Й окрім того присутня складова нераціонального використання бюджетних коштів, бо всі ж бюлетені не було використано. А у ЦВК на президентські та парламентські вибори лише на цей рік передбачили майже 5 млрд грн. Але чи доцільно цей державний орган витрачає наші з вами гроші?

За складною арифметикою та "китайською грамотою" ЦВК ще в червні минулого року планувала, що участь у виборах візьме трохи більше ніж 30 млн виборців – окремо у двох турах. Однак пізніше ЦВК "перенесла" 263 тис. бюлетенів із другого на перший тур.

Запасні бюлетені мали б використовувати для виборців у лікарнях, військових у зоні ООС, членів дільничої виборчої комісії, які не могли проголосувати за місцем реєстрації, а також українців з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Важливо, що вирахувати кількість таких виборців практично неможливо, у цьому зізнаються й у ЦВК.

Передовсім виникає запитання – на що опиралися у ЦВК, малюючи такі цифри по виборчих бюлетенях, і звідки там ще в червні минулого року знали про другий тур? Це ще не найгірше. Можливо, зверталися до екстрасенсів, але перестрахуватися мали би…

А тепер беремо в руки калькулятор і рахуємо. Скільки реально було бюлетенів? Спершу ЦВК планувала надрукувати 60 млн 359 тис. 600 бюлетенів (для двох турів). Чому саме стільки? Річ у тому, що бюлетені, згідно із законом “Про вибори народних депутатів України”, виготовляють для кожної дільниці у кількості, що на 0,5% більша за кількість виборців на відповідній виборчій дільниці. У законі “Про вибори президента України” такої норми немає, кількість необхідних бюлетенів ЦВК визначає у "ручному режимі", на око. До слова, цифру цю заклали ще 25 липня 2018 року, під час формування бюджетного запиту на 2019 рік.

То скільки ж в Україні виборців? ЦВК зіслалась на Держреєстр виборців, який станом на 7 березня налічував "29 млн 935 тис. 965 осіб з урахуванням виборців, яким на день голосування виповниться 18 років, та виборців, які тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси". А тепер – увага: уже 1 квітня, оголошуючи остаточну явку на виборах, що становила 63,48%, голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила: у голосуванні взяло участь 17 млн 000 тис. 599 виборців із внесених до Держреєстру 26 млн 770 тис. 419 осіб! Питання, куди за 24 дні "зникло" аж 3 млн 165 тис. 546 громадян України, що мають право голосувати – без відповіді!

Утім, і на цьому "маніпуляція мільйонами" у ЦВК аж ніяк не завершилася. Уже 7 квітня, оголошуючи офіційні (тобто остаточні) результати першого туру, ЦВК заявила: "Явка на виборах президента України становила 63,53%. У голосуванні на виборах президента взяло участь 18 млн 893 тис. 864 виборців із 26 млн 770 тис. 419 осіб, внесених до Держреєстру. 22 600 бюлетенів визнано недійсними". Тобто лише за шість днів підрахунків виборців раптом побільшало на 1 млн 893 тис. 265?!

Звідки? Вочевидь, відповіді слід шукати в наступному повідомленні голови ЦВК Сліпачук на черговому брифінгу: "Якщо у 2014 році був 31 протокол із поміткою "уточнено", то у 2019 році був 41 такий протокол". Тобто за тиждень ЦВК "уточнила" 20,6% зі 199 протоколів окружних виборчих комісій, унаслідок чого голосів виборців і "побільшало" на 1,89 млн? На чию користь – запитання відкрите…

Тепер про нераціональне використання коштів. На друк понад 60 млн бюлетенів було витрачено майже 166 млн грн. Невикористаними, за результатами першого туру, залишилося 12 млн бюлетенів, а відтак із бюджету недоцільно просто зникло приблизно 30 млн грн. Зрозуміло, що для державного масштабу це були невеликі кошти, але чи зайвими вони були б для реконструкції дитячих садочків, шкіл чи просто додаткової субвенції для соціально незахищених верств населення?

Ще один бік медалі – бюлетені не були пронумеровані, а отже, їхній облік практично неможливо було вести. І ЦВК уже оголосила другий тур, і міжнародні спостерігачі повідомили про свої висновки, але це всього-на-всього вершина айсберга, а деталі в нашій країні, на жаль, нікому не цікаві – ані з метою правдоподібного результату, ані з бажанням економити державні кошти.

Джерело: "ГОРДОН" 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: