18.11.2024, 15:11
У Кремлі відхилили мирний план Ердогана про замороження війни, який ще навіть не був озвучений
Кремль негативно відреагував на можливий мирний план президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана щодо замороження війни в Україні, навіть попри те, що офіційної пропозиції ще не було представлено.
Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков під час брифінгу 18 листопада.
Реакція Кремля на пропозицію Ердогана
Дмитро Пєсков зазначив, що Москва не має наміру погоджуватися на можливий план замороження війни по поточній лінії фронту. За його словами, будь-який варіант припинення бойових дій за умовами, що передбачають збереження нинішнього фронту, є "апріорі неприйнятним" для Росії. Він нагадав, що президент Володимир Путін наполягає на тому, що Росія повинна отримати повний контроль над чотирма частково окупованими областями України — Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.
"Якийсь варіант заморозки по лінії бойового зіткнення неприйнятний для російської сторони. Червневі вимоги президента Путіна залишаються актуальними — Росія прагне повного контролю над чотирма українськими областями. Це ті умови, які мають бути виконані для зупинення бойових дій", — наголосив Пєсков.
План Ердогана на саміті G20
Як повідомляє Bloomberg, 18 листопада на саміті G20 в Ріо-де-Жанейро Ердоган планує презентувати свій мирний план, що включає замороження війни на поточній лінії фронту. Основною ідеєю турецького президента є відкладення обговорення питання про вступ України до НАТО на десять років, що може розглядатися як "поступка Путіну". Натомість міжнародні партнери продовжать постачання озброєння Україні, щоб забезпечити її обороноздатність.
Також у плані передбачено створення демілітаризованої зони на сході Донбасу, де будуть розміщені міжнародні миротворчі сили. Це стане додатковою гарантією безпеки для України та сприятиме стабілізації регіону.
Очікувана реакція Кремля
Згідно з даними Bloomberg, Кремль, ймовірно, сприйме пропозицію Ердогана як підтвердження ефективності своєї стратегії тиску на Захід. Співрозмовники видання зазначають, що російське керівництво вважає, що міжнародний тиск на президента України Володимира Зеленського з метою піти на поступки Росії свідчить про ослаблення підтримки України з боку західних країн. На думку аналітиків, така позиція може додати Путіну впевненості у продовженні війни, особливо враховуючи нинішні успіхи російських військ на деяких ділянках фронту.
Коментарі Пєскова щодо медіа-повідомлень
Дмитро Пєсков підкреслив, що пропозиція Ердогана про замороження війни не обговорювалася з Путіним, і в Кремлі про неї дізналися виключно зі ЗМІ. За його словами, на даний момент немає офіційного підтвердження цієї інформації, і вона базується лише на публікаціях у західних виданнях.
За темою
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
- Польща виступає проти передачі €6,6 млрд ЄС на підтримку України
11.06.2026, 12:14
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні