30.09.2020, 14:55

Уряд затвердив держстандарт базової середньої освіти

Кабмін планує затвердити державний стандарт базової середньої освіти - для 5-9 класів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це на засіданні Кабінету міністрів 30 вересня сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми плануємо затвердити державний стандарт базової середньої освіти, який запрацює з 2022 року і буде стосуватися учнів, які навчаються за дванадцятирічними програмами", - сказав Шмигаль.

За словами Шмигаля, держстандарт визначатиме структуру та зміст шкільної освіти 5-9 класів, та базується на найкращих практиках країн ЄС та світу.

Визначено 11 основних компетенцій, якими мають оволодіти здобувачі базової загальної освіти. Зокрема, вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися іноземними мовами, математика, та технологічні компетентності, інноваційність та відкритість до нових ідей, підприємливість та фінансова грамотність, спроможність навчатися впродовж життя.

Відповідна постанова була ухвалена на засіданні Кабінету міністрів без обговорення.

“Затвердити державний стандарт базової середньої освіти. Установити, що Державний стандарт базової середньої освіти застосовується з 1 вересня 2022 року для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти”, - йдеться в проєкті Постанови уряду, оприлюдненій на Урядовому порталі.

Водночас згідно з постановою з 1 вересня 2026 року втрачає чинність державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти від 23 листопада 2011 року.

В пояснювальній записці документу зазначається, що оновлення держстандарту базової середньої освіти відбувається відповідно до концепції Нової української школи.

“Державний стандарт базової середньої освіти, який визначатиме обов’язкові результати навчання здобувачів відповідно до засад та концепції НУШ, буде застосовано для здобувачів освіти, починаючи з 2022 року. Розроблення проєкту нормативного акту та його запровадження передбачено планом заходів на 2017-2029 роки із запровадження концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа””, - йдеться у пояснювальній записці.

Окрім цього постановою Кабміну вносяться зміни до держстандарту початкової освіти, зокрема, уточнюються значення термінів “загальні результати навчання”, “здобувач освіти”, “початкова освіта”.

Також на засіданні уряду планується погодити законопроєкт щодо активізації діяльності наукових парків. Зокрема проєктом закону пропонується чітко визначити статус наукових парків, та прибрати зайві бюрократичні перепони в їх функціонуванні.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Мирослав Дністрянський

  Що можна прогнозувати за результатами нової кавказької війни?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: