• Головна
 • Новини
 • Уряд додав Укрзалізницю, НСТУ та ще дві компанії до списку стратегічних об’єктів

21.11.2019, 13:33

Уряд додав Укрзалізницю, НСТУ та ще дві компанії до списку стратегічних об’єктів

Кабінету міністрів на засіданні 20 листопада ухвалив постанову, згідно з якою був змінений перелік підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Уряд додав до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави 4 підприємства: Укрзалізницю, Трубний інститут ім. Я.Ю.Осади, UA:Суспільне та Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами.

Як зазначається, таке рішення покликане актуалізувати діючий перелік стратегічних підприємств та посилити  контроль за ефективним використанням і збереженням їх майна.

Так, до діючого переліку стратегічних  321 підприємства, урядовим рішення включені об’єкти:

 • АТ Укрзалізниця - так як це підприємство входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом.

 • ДП Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади, - відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких  на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення.

 • ПАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України - відповідає критерію стратегічного підприємтсва так як кількість працюючих працівників перевищує 5000 осіб, а також є великим платником податків.

 • ДСП Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами - відповідає аж трьом критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави  гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції та є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

Також уряд виключив з наявного переліку 39 об’єктів.

З них: 4 об’єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв,  4 об'єкти, на базі яких утворено АТ "Українська залізниця", які припинені як юридичні особи та 31 об’єкт Держкомтелерадіо, реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

Зазначено, що на сьогодні законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств, включених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: