Польські гарцери та українські пластуни напередодні 99 річниці Варшавської битви запалять по всій Польщі свічки на могилах воїнів УНР, які спільно з поляками боролися проти більшовиків.
Видання «Gazeta Wyborcza» пише про спільну ініціативу польських та українських скаутів (гарцерів та пластунів): 14 серпня, напередодні святкування 99 річниці Варшавської битви, по всій Польщі вони запалять «Полум’я братерства» на могилах солдатів Української Народної Республіки, котрі в 1920 році спільно із Військом польським боролися проти більшовиків та Червоної армії.
З ідеєю проведення польсько-української акції виступили у Союзі польського гарцерства (ZHP), яке запросило до співпраці українських скаутів із організації «Пласт Польща».
«Ми проводимо різні заходи, пов’язані із майбутнім 100-річчям польсько-більшовицької війни. Водночас ми розуміємо тему українців як найбільшої нині у Польщі національної групи. Ми бачимо проблеми, пов’язані зі ставленням поляків до української меншини та іммігрантів з України. Ми шукаємо способів, аби це ставлення було якнайліпше», - сказав Матеуш Стахевич із ZHP.
«Є таке модна позиція не чіпати польсько-української історії, бо вона надто складана і завжди буде отрутою. Якщо у щоденному житті ми добре розуміємо одні одних, то у мить, коли зачіпаємо історію, відразу хтось вискакує із звинуваченнями українців у злочині на Волині, стрілянні у львівських орлят або участі у придушенні Варшавського повстання. Результатом цього є дуже багато негативних думок, коментарів і того, що вбиває добрі взаємини (…). З’явилися твердження, що українці є народом без історії, без культури і державної традиції. Ми хочемо показати, що це неправда, і висвітлити ті історичні події, у яких, як поляки, ми дуже завдячуємо українцям. Українські ветерани війни 1920 року є також нашими героями», - сказав Стахевич.
На терені Польщі є понад 200 місць поховання українських солдатів. У 70 з них спочивають ті, хто в 1920 році спільно із Військом польським боролися проти Червоної армії. Завдяки ініціативі польських гарцерів та українських пластунів «Полум’я братерства» горітиме у понад 30 місцевостях по всій Польщі.
За словами Олени Боднар із «Пласту Польща», нинішня акція є репетицією перед святкуванням 100-річчя Варшавської битви. «Головна ідея ініціативи: вшановуючи минуле, ми намагаємося діяти для майбутнього. Ми хочемо звернути увагу на те, наскільки важливо, аби українці та поляки співпрацювали між собою. Аби вони шукали позитивні моменти у нашому спільному минулому і йшли разом уперед», - сказала вона.
Польське радіоЗа темою
- На території Польщі правоохоронці затримали журналістів з Волині, які знімали торгівлю країни з Росією
13.03.2024, 16:55
- У Польщі назвали умову постачання зброї Україні
25.09.2023, 14:20
- Польща підтримуватиме Україну до останнього дня боротьби – Дуда
23.08.2022, 15:23
- Польща заборонила імпорт російського вугілля
29.03.2022, 21:47
- Польща вишле десятки російських дипломатів за шпигунство
23.03.2022, 12:59
Обговорення
Суспільство
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
Російські дрони вночі вдарили по Києву та області, є постраждалі
У Тернополі сталася сутичка за участі ТЦК: постраждали військовий і жінка
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми