Громадський рух ЧЕСНО зафіксував перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді 9-го скликання. Ст. 84 Конституції України порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов.
Сталося це на ранковому засіданні ВРУ 10 вересня під час голосування за президентський законопроект про імпічмент, пише Чесно.
Судячи з відео, Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова. Він це зробив під час голосування за проект закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№1012) за основу. У результатах голосуваннянавпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував “за”.
У коментарі Руху ЧЕСНО Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, фактично, визнав, що порушив Конституцію.
“[Отношусь к кнопкодавству] очень негативно... Там видно, что я кнопку нажал? Плохо, очень ужасно… Если взять систему взвешивания грехов, что нарушено за какие-то периоды, то пусть это будет самый-самый маленький грех, потому что уже нарушено больше… Если уж бороться за Конституцию, то давайте с большего бороться, а кнопка…”, – заявив депутат.
Водночас Максим Єфімов на запитання Руху ЧЕСНО, чому Ковальов кнопкодавив за нього, почав віджартовуватись:
“Магия была в том, что я залез под ручку и нажимал на кнопку… Я был под столом и нажимал на кнопку. Отстаньте от меня, пожалуйста”.
Олександра Ковальова до ВРУ 9-го скликання обрали в окрузі №51 на Донеччині. Більша частина округу розташована на окупованій території, тож вибори там відбулися тільки на двох дільницях у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району. 51-річний Ковальов переміг, отримавши лише 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.
У Зайцевому Ковальов удавався до явного "гречкосійства", скориставшись зі скрутного становища мешканців прифронтового селища. Наприклад, кандидат забезпечив п'ятиповерхівку насосною станцією водопостачання, роздавав виборцям продуктові набори та влаштовував для них застілля. Місцевим дітям Ковальов подарував спортивний інвентар і так само пригощав їх наїдками. Під час кампанії кандидат жорстко критикував українську владу, звинувачуючи її в обстрілах мирного населення Донбасу.
Нагадаємо, 3 вересня парламент направив на розгляд Конституційного судузаконопроект Президента Володимира Зеленського №1027 про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата, зокрема за кнопкодавство. Факт неособистого голосування глава держави пропонує встановлювати через суд.
Раніше перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук анонсував запуск у парламенті системи голосування “Рада-4” з біометричною кнопкою, яка реагуватиме на відбиток пальця депутата. За словами політика, нова система може бути готова до експлуатації 2020 року після зимових канікул.
Фото - скрін з відео
За темою
- Юлія Тимошенко: Множинне громадянство – шлях до руйнації української нації, українського народу та України
18.06.2025, 14:06
- Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт щодо компенсації за невикористані відпустки для військовослужбовців
04.06.2025, 21:28
- Правило Болар: в Україні зробили крок до здешевлення медикаментів
22.05.2025, 21:31
- Жаданий подарунок забудовникам. Нардеп Гривко зі «Слуги народу» здивував законопроєктом
10.09.2024, 13:51
- Кива більше не народний депутат
15.03.2022, 15:12
Обговорення
Політика
ТОП
23 роки «рабства»: підприємець з Городка тримав у трудовій неволі однокласника
У Львові арештували продавця та ймовірну керівницю мережі наркомагазинів U420
У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
50-річний мешканець Львівщини вистрілив з рушниці в односельця і втік до лісу
Стрілянина в Києві: МВС розслідує дії поліції під час теракту
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми