10.04.2026, 17:40
ЄС може позбавити Сербію €1,5 млрд: у Брюсселі занепокоєні курсом Белграда
Сербія ризикує втратити до 1,5 млрд євро фінансової підтримки від Європейського Союзу через погіршення демократичних процесів і тісні зв’язки з Росією. Таку можливість вже розглядають у Єврокомісії, повідомляють європейські ЗМІ.
У Брюсселі дедалі більше занепокоєні внутрішньою політикою Сербії. Зокрема, йдеться про ухвалення законів, які можуть підривати незалежність судової системи, тиск на протести та втручання у діяльність незалежних медіа.
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила, що наразі перевіряється, чи відповідає Сербія умовам для отримання фінансування в межах програм ЄС.
Окреме занепокоєння викликає зовнішньополітичний курс Белграда. Влада країни не поспішає узгоджувати свою політику з позицією ЄС, а також допускає антиєвропейські заяви. Сербію традиційно вважають одним із найближчих партнерів Росії на Балканах.
Показовим сигналом стало те, що президент Александар Вучич у грудні 2025 року не відвідав саміт ЄС із країнами Західних Балкан, пояснивши це незадовільними темпами євроінтеграції.
За інформацією джерел у європейських структурах, останніми тижнями у Єврокомісії активізувалися дискусії щодо можливого скорочення фінансування для Сербії. Важливим фактором може стати очікуваний висновок Венеційської комісії щодо законодавчих змін, які можуть загрожувати незалежності судової системи.
Водночас сербська сторона заперечує ризики. Посол країни в ЄС Данієл Апостолович заявив, що Белград і надалі прагне повноцінного членства в Євросоюзі та готовий враховувати рекомендації європейських інституцій.
Європейський Союз залишається ключовим фінансовим партнером Сербії: у 2021–2024 роках країна отримала понад 586 млн євро грантової допомоги, а ще 1,5 млрд євро доступні за умови виконання відповідних вимог.
За темою
- Bloomberg: голова Євроради Кошта нібито ініціював контакти з Кремлем для потенційних переговорів щодо війни в Україні
17.06.2026, 16:48
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні