19.01.2021, 12:50

У Криму очікують продовження посухи в 2021 році

Цього року кримчанам не слід сподіватися на опади, які суттєво поповнять водосховища.

Посуха в Криму продовжиться в 2021 році, вважає кліматолог, доцент агротехнологічного академії Кримського федерального університету (КФУ) Володимир Рябов, повідомляє Кореспондент із посиланням на пресслужбу ВНЗ.

Він зазначив, що посушливі періоди на півострові тривають три-чотири роки, потім йде приблизно такий же вологий період.

"Посушливий період цього разу почався в 2019 році, тоді ми вже недобрали опадів. У 2020 році ситуація погіршилася. Якщо засновувати прогнози на цій статистиці, то 2021 рік, на жаль, теж буде посушливим, тому сподіватися на велику кількість опадів навіть у літній період не доводиться", - говорить Рябов.

При цьому кліматолог зазначив, що це не відкидає зливових опадів, які зазвичай бувають влітку і за лічені дні наповнюють річки і водоймища, однак імовірність цього він оцінює в 20-30%.

Також Рябов додав, що кримські водосховища відчутно поповняться водою взимку тільки в тому випадку, якщо за один-два тижні випаде щонайменше 100 мм опадів, що в період холодів для півострова є двомісячною нормою. Але, на його думку, цієї зими немає підстав на це сподіватися, оскільки за середніми багаторічними нормами в січні-лютому в регіоні випадає близько 40-50 мм опадів на місяць, опади бувають тривалі, але слабоінтенсивні і великого обсягу запасів води не дають.

Нагадаємо, на кінець 2020 року запас води в Криму склав 31,3 млн кубометрів, що на 61,67 млн ​​кубометрів менше, ніж рік тому.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

  Михайло Цимбалюк

  «Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

  Андрій Вихопень

  Замість грейдерів, ручна підлегла сила

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: