14.07.2019, 15:01

У Гонконзі нові протести і сутички з поліцією

Декілька тисяч людей у Гонконзі вийшли 13 та 14 липня на акцію проти торговців з материкового Китаю, яка переросла в масові заворушення, під час яких поліція застосувала газ та кийки.

Про це повідовляє Associated Press, передає Громадське.

Обурення мешканців китайської автономії викликало те, що туристи з решти території Китаю приїжджають до міста Ша-Тінь, що належить до регіону Гонконга, та закуповують великі обсяги товарів, які потім перепродають у інших регіонах КНР.

Учасники акції тримали плакати з гаслом «Забезпечте дотримання закону, зупиніть транскордонних спекулянтів».

13 липня акція переважно була мирною, але згодом переросла у заворушення. Поліція застосувала спецзасоби, щоби розігнати натовп, який складався переважно з молоді. Ці протестувальники вважають, що мирні демонстрації не змогли змінити ситуацію.

Попри розгін, 14 липня акції продовжилися, їхні учасники вважають, що «шопінг-туристи» є причиною безладу в місті Ша-Тінь.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні. Під час протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай.

1 липня протестувальники «взяли в облогу» місцеву Законодавчу раду, вимагаючи скасувати законопроєкт.

Після численних акцій протесту влада Гонконгу відмовилася від ухвалення нового закону про екстрадицію.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Альма-матер Сухомлинського та творчі скарби кафедри журналістики

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: