• Головна
 • Новини
 • Тримайте соціальну дистанцію, бо влада найбільше боїться похорону, на який зберуться тисячі людей, - Небоженко

08.04.2020, 16:51

Тримайте соціальну дистанцію, бо влада найбільше боїться похорону, на який зберуться тисячі людей, - Небоженко

Найбільша небезпека для влади – це похорон, на яких збереться сотні тисяч людей. «Коли люди залишаються один на один у місцях перебування, вони і вмирають в самотині. І нема концентрації ненависті до влади, яка привела до такої ситуації», – вважає політолог і соціолог Віктор Небоженко.

Про це він зазначив в інтерв’ю UKRLIFE.TV

Отже, за словами Віктора Небоженка, нині на політичній сцені України виступає три актори – влада, населення і вірус.

«Захворювання відбувається без нашої вини. Це дуже важливо. Ми не винуваті. Друге, захворювання  стається невидимо. Третє, хворобу не можна у чомусь звинуватити. Адже це лишень хвороба. Так воно є, ми повинні страждати. Тому звинувачення завжди  лягають тільки на один суб’єкт – на владу. Це також дуже важливо. Хай що стається в Україні – зростання наруги, неспокій, поширення епідемії – завжди буде винна чинна влада.

Ми і без того її завжди дуже сильно критикували, але нині влада зазнає надзвичайно сильної критики.

При цьому влада не мовчить. Вона каже населенню – дистанціюйтесь. Ви чули, соціальна дистанція. А чому так відбувається, А тому, що коли люди залишаються один на один у місцях перебування, вони і вмирають в самотині. І нема концентрації ненависті до влади, яка привела до такої ситуації.

У всіх авторитарних республіках, у всіх демократичних республіках найбільша небезпека для влади, про це вам ніхто не скаже, – це похорони. Не весілля, не фестивалі, а похорони. Всі бояться, що на похорон збереться сто тисяч чи мільйон людей, і для влади це кінець.

Тому нам кажуть, ви дистанціюйтесь, залиште літніх людей чи тих, хто хворий, вмирати у їхніх квартирах. Не дайте їм, боронь Боже, зібратися біля жебрацьких пунктів охорони здоров’я. Нам кажуть, що це пов’язано насамперед з тим, щоб зменшити навантаження на систему охорони здоров’я. Але це кримінальщина. Бо передовсім воно пов’язано не з якимись правовими аргументами, а з політичними. Нам пропонують розділитись і хворіти чи вмирати окремо у своїх квартирах. Для того, щоб українці не дійшли спільного висновку...

Єдине, що нині єднає українців – це інтернет…

Отже, наголошу: коли громадяни вмирають окремо і їх ховають окремо, то нема цього нагромадження ненависті і невдоволення владою.

…А це означає, що коли все закінчиться, то влада скаже: «Все закінчилось, і жодних висновків ми робити не будемо».

А нам треба зробити колосальні висновки. Адже буде таке враження ніби закінчилась якась війна. Ніби ми пожертвували якоюсь частиною населення для того, аби щось змінилось в Україні

Коли молоді політологи пишуть, що після пандемії Україна стане іншою, то я питаю: «Ця інша Україна буде ліпшою чи ще гіршою?». А вони кажуть, що це не так важливо, головне, що вона буде іншої… Але нам конче  потрібно, щоб ми зробили якийсь такий висновок, що нинішня влада, хто б там не був – Зеленський, Порошенко, Ющенко, що вони не впорались із цією проблемою, вони не порозумілись з населенням.

Повторюю, коли нам говорять про соціальну дистанцію, то влада насамперед боїться за те, щоб населення не побачило політичної дистанції між населення, яке страждає, і владою».

Віктор Небоженко наголосив, що у розвинутих демократіях – у Франції, Італії, Іспанії і т.д. – після завершення пандемії обов’язково всі події будуть до дрібниць відрефлексовані і відповідні висновки не забаряться.

Фото з відкритих джерел           

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: