• Головна
 • Новини
 • Територія львівської ТЕЦ-2, де планують збудувати сміттєпереробний завод, нагадує руїну. Фото

04.04.2021, 19:37

Територія львівської ТЕЦ-2, де планують збудувати сміттєпереробний завод, нагадує руїну. Фото

Знаний львівський мандрівник Андрій Риштун розмістив у ФБ фото території львівської ТЕЦ-2. На його думку вона чим відрізняється від Чорнобильської зони відчуження. Додає, що ТЕЦ-2 дає тепло і гарячу воду Шевченківському району Львова, і саме тут влада Львова планує збудувати сміттєпереробний завод.

Андрій Риштун: "Давно міряв попасти на ТЕЦ-2. Це станція яка дає тепло і гарячу воду Шевченківському району Львова. Вона знаходиться в коханях аж за очисними спорудами міста. І тому мерія планує саме коло ТЕЦ-2 збудувати сміттєперероблювальний завод. Мені стало цікаво наскільки закинутою є ця територія? 

Потрапити сюди непросто. Потрібно виїхати аж за Галицьке перехрестя і товктися прилеглими селами. Прямого сполучення з центру Львова до ТЕЦ-2 немає. Аж раптом дорогу нам перегородив Шляк-Баум. Та Ваня впевнено каже що "ми за Сіткою", а Влад кричить «Де тут Рево продають?» . То ж машину з безпалівними номерами «Explorer» безперешкодно пропускають на стратегічний об’єкт міста.

Територія ТЕЦ-2 мало чим відрізняється від Чорнобильської зони відчуження. Погана дорога, очерет під три метри та напівзруйновані вивіски типу «Львівська ТЕЦ- 2. Одразу видно шо за територією ніхто не доглядає.

Не доїжджаючи до прохідної сто метрів паркуємо машину у високій траві. Так її ніхто не побачить. Звідси до ТЕЦ-2 йде широка просіка в очереті. Її напевно зробили місцеві мателхантери. Бо інших слідів вандалізму на станції ми не бачили. Просікою ми вільно потрапили до корпусів станції.

На території ТЕЦ-2 добре чути гул вентиляторів коло труби. Значить вона працює! Навколо ні людини, лише камери на стовпах. Але ж камера в морду не дасть, правда? Тому будемо гуляти собі поки нас не «приймуть».

ТЕЦ-2 складається з двох частин: діючої і недіючої. Як четвертий і третій енергоблоки ЧАЕС вони розділені лише однією стіною. Піднімаємося на дах недіючої частини і фотографуємо Високий Замок на фоні очисних споруд Львова. Навколо дике поле! Ні тобі жилого будинку, ні АТБ поруч. Важко уявити якесь більш дике місце у Львівській ОТГ.

З недіючої частини є захід в діючу. Тут помітно тепліше, аж хочеться роздітися. Внизу видно два котли розміром з реактор. В нашу сторону вони випромінюють тепло, шум та приємну вібрацію. В котлах спалюється газ . Він нагріває воду яка потім по величезних трубах йде в будинки Північної частини Львова.

Над машинерією реакторного залу ТЕЦ-2 нависає кран. Вхід в будку був залочений, то ж ми просто наклеяли наклейку для крановщика і пішли назад. Все таки ТЕЦ-2 стратегічний об'єкт. За всю мандрівку ми так і не перелізли жодного паркана і не зламали жодного замка. Не кажучи вже про забороняючі таблички.

Дорогою назад ми побачили стару столовку ТЕЦ-2 і багато службових приміщень які зараз перетворені на склади. Тут є ще достатньо закинутих і не дуже будівель які ми не обійшли за браком сил. Так що лазьте, додавайте в звіт. До нас кілька разів підходили охоронці та питали що ми тут робимо. Але Владове «А де тут можна купити Рево?» ставило їх тупик. Бо вони не знали що таке Рево.

На мою думку у Львові немає більш підходящої території для сміттєпереробного заводу як ТЕЦ-2. Та тут Гектари і гектари землі просто заросли очеретом. Навколо ні душі. Лише гнилі бетонні споруди та недоочищена річка Полтва. Якщо не тут, то де ще його тоді будувати?".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Михайло Цимбалюк

  Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

  Богдан Рабешко

  Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: