• Головна
 • Новини
 • Початок будівництва сміттєзаводу у Львові знову перенесли

12.02.2021, 13:44

Початок будівництва сміттєзаводу у Львові знову перенесли

У мерії переконані, що винні у цьому європейська бюрократія, коронакриза та суди з місцевими мешканцями.

22 жовтня, "випадково" якраз напередодні місцевих виборів, ЄБРР затвердив переможця міжнародного тендеру на будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки відходів у Львові, пише "Еспресо.Захід". Ним став консорціум компаній WTT Netherlands BV — Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва). У повідомленні ЛМР амбіційно заявляли, що "вже до кінця цього року генеральний підрядник має приступити до реалізації наймасштабнішого в Україні екологічного проекту".

У "відосіку", записаному з цього приводу, тодішній кандидат у мери Андрій Садовий назвав навіть швидші терміни початку робіт – листопад 2020 року. А саме будівництво мало б тривати менше двох років.

Та не так склалось, як говорилось під час передвиборчої кампанії – вже лютий, а роботи так і не почались!

Чому відбувається тримісячна затримка старту проєкту вже розповів не "новообраний" міський голова, а делегував представників ЛКП "Зелене місто". Вони через пресслужбу повідомили виданню, що в усьому винні європейська бюрократія, коронакриза та суди з місцевими мешканцями:

"Наразі ми очікуємо дозволу від ЄБРР на підписання контракту. Варто розуміти, що процедури ЄБРР тривалі і регламентовані їх внутрішніми документами. Також зараз чимало працівників Банку працюють дистанційно і тому деякі процедури довше звичайного.

Разом із тим, не Львівська міська рада, ні ЛКП "Зелене місто" як замовник, не мають впливу на міжнародні фінансові інституції. Проте найближчим часом ми чекаємо підтвердження від ЄБРР щодо підписання контракту".

Також у ЛКП розповіли, що вже близько двох років тривають судові процеси і вони є одним з факторів, який перешкоджає початку робіт:

"Судові перипетії навколо будівництва сміттєперобного заводу у Львові тривають близько двох років. Позови подають противники спорудження майбутнього заводу. Наразі відбулася низка судових засідань щодо цього питання. Разом із тим варто зазначити, що ці процеси теж впливають на терміни початку будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу".

Нагадаємо, що справу розглядають ще з 2019 року. Відкрили її за позовом Йосипа Дудича до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування його рішення про видачу містобудівних умов та обмежень щодо будівництва механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вулиці Пластовій, 13 у Львові. Третьою особою на стороні відповідача виступає ЛКП "Зелене місто", на балансі якого і перебуватиме підприємство.

8 лютого відбулося чергове засідання у цій справі у Восьмому апеляційному адміністративному суді Львова, проте розгляд перенесли.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: