• Головна
 • Новини
 • Сьогодні християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

21.09.2019, 09:24

Сьогодні християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

Сьогодні в Україні відзначають православне свято - Різдво Пресвятої Богородиці.

 21 вересня християни відзначають велике церковне двунадесяте свято народження Діви Марії в сім'ї праведних Іоакима та Анни. У народі цей день також називають ще Друга Пречиста, Богородичне свято, Аспосів день, Осеніни та Спожинки. Православні дотримувалися важливих правил, ходили до церкви і молилися Матері Ісуса Христа про заступництво, проводили обряди, ворожили, передбачали погоду взимку і дотримувалися посту.

Цей день відкриває новий церковний рік.

Свято Різдва Пресвятої Богородиці наші пращури присвячували збору врожаю і сімейним зібранням. До цього часу завершуються польові роботи, і люди дякували Богородиці та матері-землі за зібраний врожай.

Різдво Приснодіви Марії вважається днем великої радості і традиційно жіночим святом, коли молоді дівчата можуть помолитися про народження дитини, лікування від безпліддя та сімейне благополуччя. Часто для цих цілей до свічки перед іконою прив'язували записку з молитвою, щоб і вона згоряла - вірили, що тоді бажання обов'язково збудеться.

Святкування тривало кілька днів, частування готували з продуктів нового врожаю, пекли пироги з рибою та грибами. Цей період збігається з постом, тому блюда з м'яса на стіл не подавалися.

Жінки з ранку вирушали до річки, щоб умитися до світанку. Вважалося, що цей обряд продовжує молодість, а незаміжнім дівчатам допомагає швидше зустріти свою любов.

Вірили, що на Різдво Богородиці можна привернути велику удачу, якщо в цей день людина забруднила руки чимось чорним - тоді варто було очікувати підвищення зарплати і просування по кар'єрних сходинках. Додамо, що "для певності" привернення Фортуни також потрібно було постояти на вінику протягом декількох хвилин.

На Пречисту жінкам не варто брати у руки гострі предмети, шити, вишивати, різати.

Побутувала ще одна сувора заборона - в жодному разі не можна було струшувати крихти зі столу або викидати їжу. Вірили, що від порушників цього правила відвернеться достаток і удача. Водночас віталося частування малозабезпечених та роздача милостині - вважалося, що щедрість у цей день окупиться сторицею.

РБК-Україна

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: