30.09.2021, 13:32

Віри, Надії і Любові: історія та традиції свята

Велике церковне свято приурочене великомученицям, обезголовленим за християнську віру, та їх матері Софії.

Православні 30 вересня відзначають свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це шановане свято для християн. Воно має давню і трагічну історичну основу, пише Кореспондент.

Історія свята Віра, Надія, Любов

Згідно з переказами, в Римі на початку 2 століття жила одинока мати Софія, яка виховувала трьох дочок: Віру, Надію і Любов. Їх назвали на честь головних християнських чеснот. Ім'я Софія в перекладі з грецької означає мудрість.

Софія була ревною християнкою і вчила релігії дочок. Дізнавшись про сім'ю християн, римський імператор Авіан намагався змусити їх відректися від своїх вірувань. Коли ті відмовилися, дітей схопили і жорстоко катували їх на очах у матері.

Вірі було 12 років, Надії 10, а Любові всього 9 років. Їх обезголовили на очах у Софії, яка померла через три дні, оплакуючи своїх дітей.

Традиції і заборони свята

Раніше вважалося, що цей день потрібно починати з гучного плачу в пам'ять про святих. Ця традиція також була покликана захистити сім'ю від хвороб на весь рік.

На Віру, Надію і Любов жінкам варто відкласти роботу по дому. Під заборону також потрапили весілля і вінчання, а сватання вважалося вдалим. У церкві жінки просили у чотирьох святих здоров'я для дітей та жіночого щастя.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: