• Головна
 • Новини
 • Сьогодні роковини найбільшої трагедії в історії львівського трамвая

10.01.2020, 14:11

Сьогодні роковини найбільшої трагедії в історії львівського трамвая

10 січня 1972 року у Львові на вулиці Городоцькій сталася аварія, яку називають наймасштабнішою в історії львівського трамвая, бо загинуло 26 людей.

Уранці 10 січня вулицею Городоцькою спускався забитий людьми трамвай. На середині спуску, недалеко від Львівського цирку, сталася фатальна річ. За однією з версій, водій заснув і вагон став некерованим. За іншою ж версією – відмовили гальма. У будь-якому разі, коли трамвай досягнув перехрестя вулиць Городоцької і Шевченка, то зійшов із рейок, протаранив людей, що стояли на зупинці-острівці, і врізався в  огорожу школи №11 (сьогодні – Львівська правнича гімназія). Внаслідок цієї трагедії загинуло 26 людей.

Увечері цього ж дня про подію повідомив «Голос Америки». Однак радянська преса замовчувала факт трагедії і лише газета «Вільна Україна» за 11 січня 1972 року в нижньому кутку третьої сторінки надрукувала:

«Виконком Львівської міської Ради депутатів трудящих висловлює глибоке співчуття рідним і близьким потерпілих при аварії трамваю в м. Львові 10 січня 1972 року. Для розслідування причин аварії, вжиття заходів з посилення безпеки руху міського транспорту та надання допомоги сім’ям потерпілих створена спеціальна комісія», – було написано в газеті.

Наслідком аварії стала ліквідація зупинок-острівців посеред проїжджої частини, а також обмеження швидкості руху вагонів на спусках.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: