• Головна
 • Новини
 • Швидку не турбувати: МОЗ пояснило, хто і як проводитиме експрес-тести

23.03.2020, 13:44

Швидку не турбувати: МОЗ пояснило, хто і як проводитиме експрес-тести

Експрес-тести на коронавірус у разі підозри на Covid-19 проводитимуть тільки лікарі визначених закладів охорони здоров’я.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Експрес-тести на коронавірус будуть проводити у випадку підозри на Covid-19 тільки лікарі визначених закладів охорони здоров’я... Медичні працівники екстреної допомоги не будуть проводити тест на Covid-19", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголосили, що експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для «санітарного сортування», тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус - це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі.

"Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідних протиепідемічних заходів", - наголосили у МОЗ.

У профільному міністерстві також нагадують українцям, що екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Тому у разі появи ознак гострого респіраторного захворювання необхідно телефонувати своєму сімейному лікарю.

Як повідомлялося, цієї ночі в Україну прибув літак, який привіз із Китаю велику партію тестів для виявлення коронавірусної інфекції.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України з 18 березня по 3 квітня в Україні запроваджена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також з 17 березня робота метрополітенів.

Крім того, з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших), у яких бере участь понад 10 осіб.

На цей час в Україні підтверджено 73 випадки інфікування коронавірусом нового типу, три з них летальні.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: