• Головна
 • Новини
 • Порошенку і Со не вдалося скасувати закон про імпічмент

18.09.2019, 11:33

Порошенку і Со не вдалося скасувати закон про імпічмент

Верховна Рада відхилила проєкт постанови 1012-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проєкту Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Проєкт постанови підтримав 101 народний депутат при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проєкт постанови 1012-П зареєструвала група народних депутатів від фракції "Європейська солідарність" 11 вересня. Проєктом постанови пропонувалося скасувати рішення Верховної Ради від 10 вересня про прийняття в цілому як закону України проєкту закону 1012 про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент).

Свою пропозицію скасувати ухвалення закону про імпічмент автори проєкту у пояснювальній записці обґрунтували тим, що внесений Президентом та визначений ним як невідкладний проєкт закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) містить ряд системних недоліків.

Як зазначають автори проєкту постанови, більша частина положень закону про імпічмент є компіляцією норм Регламенту Верховної Ради та прийнятого Верховною Радою VIII скликання в цілому проєкту закону 1098 про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України, який, досі не підписаний Президентом.

"Під час розгляду законопроєкт у сесійній залі народними депутатами України – представниками різних депутатських фракцій (групи) та позафракційними народними депутатами України висловлювалися зауваження щодо змісту законопроєкту. Однак на голосування було винесено питання про визнання проєкту Закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№1012) таким, що не потребує доопрацювання, підтримане членами депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”, а також проголосовано прийняття законопроєкту в цілому, також підтримане виключно членами депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”, - зазначають автор проєкту постанови 1012-П.

Як зазначають автори проєкту постанови, законопроєкт 1012 був прийнятий одразу в цілому всупереч вимогам Регламенту Верховної Ради та зауваженням народних депутатів. Це, на думку авторів проєкту постанови, серед іншого, позбавило можливості народних депутатів об’єктивно розглянути відповідне питання та прийняти рішення, яке б відповідало запиту суспільства на відкритість влади, інтересам держави та українського народу.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".

Цей закон передбачає, що Верховна Рада може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Законом передбачено, що з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування створюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія (ТСК), до складу якої входитимуть народні депутати (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Ця ТСК готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.

Пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглядатимуться вказані висновки і пропозиції, буде відкритим (за винятком випадків, коли висновки і пропозиції або додані до них матеріали міститимуть інформацію, що становить державну або іншу охоронювану законом таємницю).

Після ухвалення рішення про звинувачення Президента Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується Президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Відповідно до закону, рішення про усунення імпічмент Президенту прийматиметься лише у разі, якщо висновки КС і ВС засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

Також закон визначає, що в разі неприйняття Радою постанови про усунення Президента з поста в порядку імпічменту головуючий від імені парламенту має вибачитися перед главою держави.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: