07.11.2024, 10:43
"План миру" Трампа: Вимога до України відмовитися від НАТО та замороження лінії фронту
Колишній президент США Дональд Трамп розглядає план врегулювання конфлікту в Україні, який, за інформацією The Wall Street Journal, може включати вимогу до України відмовитися від вступу до НАТО на наступні 20 років, а також замороження лінії фронту без повернення окупованих територій
Про це повідомляють інсайдерські джерела видання.
Трамп не ухвалив остаточного рішення, але його радники вже запропонували кілька варіантів. Один із запропонованих планів передбачає, що Україна формально зобов'яжеться не вступати до НАТО, а США, в свою чергу, продовжать постачати зброю для оборони країни. Додатково плануєтьcя створення демілітаризованої зони на лінії фронту, за дотриманням якої мали б наглядати європейські миротворці. Американські військові до місії залучені не будуть — у разі реалізації цієї стратегії, миротворчі сили вестимуть європейські країни, такі як Польща, Німеччина, Велика Британія та Франція.
Інша пропозиція, яку Трампу подали колишні члени його адміністрації Кіт Келлогг та Фред Флейц, включає припинення постачань зброї до України, доки Київ не погодиться на мирні переговори з Росією. На думку радників, Україні слід домагатися повернення окупованих територій шляхом дипломатії, а не військових дій.
Трамп також пропонує "економічний тиск" на Росію як частину своєї стратегії. Окрім тимчасової відмови від членства України в НАТО, цей підхід може включати економічні заходи, спрямовані на ослаблення російської економіки, зокрема через зниження цін на нафту та газ, яке могло б підірвати доходи Кремля. Проте у цьому питанні не всі представники Республіканської партії погоджуються, що такий підхід ефективний.
Варто зазначити, що подібна стратегія, зокрема ідеї замороження конфлікту, частково нагадує Мінські угоди 2014-2015 років, які передбачали припинення бойових дій на сході України, але так і не були реалізовані. Трампівські радники припускають, що цього разу можуть бути введені "механізми примусу" для забезпечення виконання угоди.
Водночас видання WSJ підкреслює, що Кремль поки не демонструє готовності до серйозних переговорів та схильний до подальшої ескалації конфлікту. Україна та Росія мають різні військові цілі, і будь-які пропозиції щодо замороження конфлікту можуть викликати жорсткий опір з боку союзників по НАТО, які розглядають агресію Росії як безпосередню загрозу для своїх країн.
За темою
- Альона Шкрум залишає Верховну Раду: ймовірно, стане заступницею міністра
02.12.2024, 23:08
- Зеленський анонсував нові кадрові зміни в ЗСУ: що чекає на армію України
02.12.2024, 18:35
- Байден збільшує військову допомогу Україні через побоювання щодо Трампа: що стоїть за цим рішенням
02.12.2024, 18:03
- Німеччина надасть Україні новий пакет військової допомоги на 650 мільйонів євро
02.12.2024, 15:02
- Представник Трампа пропонує відтермінувати вступ України до НАТО заради припинення війни
01.12.2024, 08:25
Обговорення
Політика
ТОП
У Львові встановили головну ялинку: як її вибрали та що буде на святковому декорі
"В Курск зашли войска НАТО": львівські десантники взяли в полон 11 росіян. Ті розповіли про "мобілізацію"
Різанина в Золочеві: 57-річному чоловіку загрожує до 8 років в’язниці
Водій Porsche на Львівщині намагався проїхати з підробленими документами
Нові відключення світла у Львові 3 грудня: скільки годин без електрики
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів