Із 15 березня до 7 квітня з Польщі в Україну виїхали 143 200 осіб, із них 31 000 – за останні десять днів, коли кордон був уже закритим.
Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на речницю Держприкордонслужби Польщі Агнешку Голіас
Як повідомив виданню речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко, загалом в Україну з 13 березня до 1 квітня повернулися 650 000 людей.
Із них 185 000 українців були евакуйовані спецрейсами, організованими МЗС України.
28 березня Сейм Польщі схвалив антикризову програму дій для підтримки економіки країни на суму 212 млрд злотих (45 млрд євро). Зокрема, передбачається, що трудові мігранти з інших країн можуть розраховувати на автоматичне продовження робочих віз і карт перебування на період епідемії і, щонайменше, 30 днів після її завершення.
За даними консульського відділу посольства України в Польщі, кількість українських трудових мігрантів у Польщі з 2014 року зросла у п'ять разів – із 300 тисяч до 1,5 мільйона.
При цьому станом на серпень 2019 року офіційно були працевлаштовані лише 483 тисяч громадян України (це 67% від усіх легально працевлаштованих трудових мігрантів у країні), повідомляло Польське Радіо.
За даними НБУ, за 2019 рік приплив грошових переказів в Україну склав близько $12 млрд. Найбільше їх надійшло від трудових мігрантів із Польщі – $3,8 млрд.
За даними Мінекономіки, кількість безробітних в Україні зросла на 13% у порівнянні з минулим роком, досягнувши 364 тисяч осіб станом на 7 квітня.
Нагадаємо, 20 березня у Польщі ввели режим епідемії через поширення коронавірусу, закрили кордон із 15 березня.
Представник Міністерства охорони здоров'я Польщі Войцех Андрусевич заявив, що всі українці, які перебувають у Польщі, можуть розраховувати на безкоштовні тести на COVID-19 і лікування.
У березні Bloomberg писав, що від'їзд українських робітників може викликати колапс у будівельному ринку Польщі.
27 березня, коли й Україна вирішила цілковито закрила кордон,на кордоні з Польщею утворилися черги. Тоді майже 22,5 тисячі громадян пропустили через держкордон пішки. Крім того, для українців біля кордону організували 500 рейсів.
За темою
- У МОЗ запевняють, що вводити локдаун в Україні не планують
18.02.2022, 15:35
- З понеділка учні старших класів на Львівщині можуть повернутися до очного навчання
11.02.2022, 13:22
- МОЗ оновило список карантинних зон в Україні
10.02.2022, 10:35
- У Львові посилюють карантин: міська комісія з питань ТЕБ і НС прийняла нові рішення
01.02.2022, 13:22
- На Львівщині посилюють карантинні обмеження з 31 січня
29.01.2022, 08:08
Обговорення
Суспільство
ТОП
Правоохоронці затримали зловмисників, які викрали меморіальну таблицю Джохару Дудаєву
У Львові — рекордний холод: температура впала до найнижчого рівня за 64 роки
На Львівщині потяг зіткнувся з автокраном, що виїхав на колію: загинув машиніст
Смерть немовляти у Львові: поліція оприлюднила речі з місця трагедії та шукає свідків
У Львівській області викрили підполковницю, яка за гроші оформлювала військовим фіктивні довідки ВЛК
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми