01.05.2026, 16:32
До 400 тисяч для піхоти і демобілізація: Зеленський оголосив про старт реформи армії
Президент України Володимир Зеленський заявив про початок масштабної реформи Збройних сил, яка передбачає суттєве підвищення грошового забезпечення, нові контракти для військових та поетапне звільнення мобілізованих.
За словами глави держави, у квітні вже погодили ключові напрямки змін, а у травні мають затвердити деталі. Старт реформи запланований на червень, коли очікуються перші результати, зокрема у сфері фінансового забезпечення військовослужбовців.
Одним із основних елементів реформи стане перегляд системи виплат. Президент наголосив, що мінімальний рівень грошового забезпечення для тилових посад має становити не менше 30 тисяч гривень, тоді як для військових на передовій виплати будуть значно вищими та залежатимуть від бойових завдань, досвіду й ефективності.
Окрему увагу приділять піхоті. Для військових цього підрозділу планують запровадити спеціальні контракти з виплатами на рівні 250–400 тисяч гривень залежно від участі у бойових діях.
Ще одним важливим пунктом стане зміна підходів до комплектування армії. Передбачається посилення контрактної системи, що дозволить встановити чіткі терміни служби та розпочати поетапне звільнення військових, які були мобілізовані раніше.
Президент також доручив військовому командуванню та Міністерству оборони обговорити деталі реформи з бойовими командирами та врахувати їхні пропозиції. Найближчим часом очікується доповідь із конкретними кроками реалізації, зокрема щодо графіка підвищення виплат і впровадження нових контрактів.
За темою
- Росія посилює оборону Криму через побоювання українського десанту, – ВМС
17.06.2026, 22:10
- Генштаб ЗСУ спростував російські заяви про нібито удар по автобусу з дітьми на Брянщині
17.06.2026, 17:14
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Підтримка втручання президента в роботу уряду та парламенту в Україні знизилася більш ніж на чверть — опитування КМІС
17.06.2026, 15:07
- Російські безпілотники пошкодили сортувальний центр «Нової пошти» у Сумах: під загрозою понад 13 тисяч відправлень
17.06.2026, 13:57
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
Масштабна ДТП біля Львова: зіткнулися чотири автомобілі, є постраждалі
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
Франківські хірурги видалили уламок біля сонної артерії бійця
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні