14.11.2024, 12:17
Перемога Трампа змушує Південну Корею переглянути позицію щодо постачання зброї Україні — Bloomberg
Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах США, Південна Корея змушена переглянути свою політику щодо надання військової допомоги Україні.
Це питання стало актуальним на тлі очікуваних змін у міжнародній політиці Вашингтона, що може суттєво вплинути на хід війни в Україні.
Можлива зміна політики Сеула
Наразі уряд Південної Кореї продовжує утримуватися від відправлення летальної допомоги Києву, надаючи перевагу нелетальній підтримці, включаючи гуманітарну допомогу та фінансову підтримку. Проте, за інформацією Bloomberg, Сеул почав розглядати можливість постачання зброї Україні в разі подальшого загострення ситуації на Корейському півострові та зростання співпраці між Росією та Північною Кореєю.
За словами високопосадовця, який побажав залишитися анонімним, Південна Корея поки що не планує постачати боєприпаси Україні, якщо тільки Північна Корея не зробить нових кроків на підтримку Росії. Влада Сеула стежить за тим, як Трамп формуватиме свою політику щодо війни в Україні після завершення переходу від передвиборчої кампанії до роботи в Білому домі.
Позиція аналітиків
Професор політології Університету північнокорейських досліджень у Сеулі Кім Чжон зазначив, що зміна політики Південної Кореї з надання військової допомоги Україні може виглядати ніяково на фоні намірів Трампа зменшити втручання США у військовий конфлікт. Водночас, Сеул готовий координувати свої дії з союзниками, враховуючи ризики загострення конфлікту через реакцію Москви та потенційні провокації з боку Пхеньяна.
Зміни в міжнародній ситуації
Розміщення Північною Кореєю до 12 тисяч військовослужбовців у Росії, а також активізація військової співпраці між двома країнами викликали занепокоєння у Сеулі. Це змусило південнокорейську владу переглянути свою позицію щодо прямих поставок летальної зброї Україні. Раніше Південна Корея відмовлялася використовувати свої великі військові запаси на вимогу західних союзників, побоюючись загострення ситуації з Росією.
Потенційні наслідки зміни політики
Як зазначають аналітики, якщо Південна Корея все ж ухвалить рішення про постачання зброї Україні, це матиме значний вплив на хід війни та стане сигналом потужної підтримки української армії. Водночас, такий крок може сприяти розширенню участі південнокорейського бізнесу у відбудові України після війни. Однак Сеул побоюється, що постачання зброї може викликати негативну реакцію Москви та загострити конфлікт, а так
За темою
- Альона Шкрум залишає Верховну Раду: ймовірно, стане заступницею міністра
02.12.2024, 23:08
- Зеленський анонсував нові кадрові зміни в ЗСУ: що чекає на армію України
02.12.2024, 18:35
- Байден збільшує військову допомогу Україні через побоювання щодо Трампа: що стоїть за цим рішенням
02.12.2024, 18:03
- Німеччина надасть Україні новий пакет військової допомоги на 650 мільйонів євро
02.12.2024, 15:02
- Представник Трампа пропонує відтермінувати вступ України до НАТО заради припинення війни
01.12.2024, 08:25
Обговорення
Політика
ТОП
У Львові встановили головну ялинку: як її вибрали та що буде на святковому декорі
"В Курск зашли войска НАТО": львівські десантники взяли в полон 11 росіян. Ті розповіли про "мобілізацію"
Різанина в Золочеві: 57-річному чоловіку загрожує до 8 років в’язниці
Водій Porsche на Львівщині намагався проїхати з підробленими документами
Нові відключення світла у Львові 3 грудня: скільки годин без електрики
ФОТО
Відео
рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
Правнича термінологія: проблеми стандартизації
Михайло Цимбалюк
Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка
Михайло Цимбалюк
Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів