30.01.2020, 18:15

НБУ пояснив девальвацію гривні сезонністю

В Україні зараз спостерігається сезонне зниження курсу гривні на тлі виплат дивідендів компаніями, кажуть у центробанку.

Українці збільшили продаж валюти через девальвацію гривні в січні, Нацбанку також довелося продавати валюту на тлі сезонного зниження курсу гривні. Про це в четвер, 30 січня, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, пише Кореспондент.

"На початку року імпорт переважає над експортом... Крім того, ми бачимо активність компаній із виплатою дивідендів... Коли бачимо на міжбанківському валютному ринку, що є якісь загрози чи волатильність значень, ми виходимо і продаємо валюту. Ми це робили вчора, і сьогодні і ми бачимо, що ринок на це реагує", - сказав він.

Сологуб зазначив, що населення з початку поточного місяця продало $ 100 млн.

Як нагадав Сологуб, у грудні 2019 року на адресу Національного банку звучали звинувачення в тому, що курс гривні йде тільки в одну сторону - зростає.

"Зараз ми бачимо другу сторону цієї гнучкості. Ще раз хочу підкреслити: нічого в політиці Національного банку на валютному ринку не змінилося. Так, курс плаваючий, і він повинен відповідати фундаментальним параметрам, і він їм відповідає, якщо ви бачите показники поточного рахунку та інші макроекономічні показники", - сказав він.

Зазначимо, з початку тижня долар подорожчав на 55 копійок. У продажу долар коштує вже 25 гривень.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: