В НБУ назвали причини девальвації гривні в липні.
Знецінення гривні до долара США в липні майже на 50 копійок за офіційним курсом обумовлено зростанням попиту на валюту на безготівковому ринку під впливом короткострокових факторів, включаючи купівлю валюти імпортерами, відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими облігаціями внутрішньої держпозики.
Таку думку висловив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
"З одного боку, попит зумовили імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок у результаті відшкодування ПДВ і виплат нерезидентам за гривневими ОВДП", – пояснив він.
При цьому, як зазначив Данилишин, відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок, оскільки ці кошти частково спрямовуютьна купівлю валюти експортерами, а також використовуються експортерами як оборотні кошти, знижуючи необхідність "закладу" валютної виручки в Україну.
Також він нагадав, що певне знецінення гривні напередодні осені було й упродовж минулих років, хоча і відбувалося дещо пізніше, ніж зараз.
У понеділок, 30 липня, котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку України до закриття торгів встановилися на рівні 26,83/26,87 гривні/долар, до закриття торгів гривня подешевшала до долара на 11 копійок.
Фото ілюстративне
За темою
- Угорщина заборонила імпорт низки видів агропродукції з України
22.05.2026, 21:53
- Рубіо: Україна отримує «більше підтримки, ніж будь-коли» завдяки програмі PURL
22.05.2026, 17:49
- У Росії впав фондовий ринок
21.01.2022, 13:08
- Рівень тіньової економіки в Україні знову зріс до 30%
29.06.2021, 13:45
- В Україні триває відтік інвестицій: які галузі постраждали найбільше?
27.05.2021, 17:26
Обговорення
Економіка
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
На Львівщині суд конфіскував рушницю у браконьєра, який полював у нацпарку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні