• Головна
 • Новини
 • Майже кожен штраф за порушення карантину можна буде оскаржити, – адвокат

08.04.2020, 18:35

Майже кожен штраф за порушення карантину можна буде оскаржити, – адвокат

Прогалини в українському законодавстві дозволяють уникнути штрафів за порушення введеного в Україні карантину.

Про це йдеться в статті для #Букв “Карантинне право: як уникнути штрафів. Поради юристів”.

Як пояснив виданню керуючий партнер Адвокатського об’єднання “Донець і Партнери”, адвокат Артем Донець, “майже кожен протокол за порушення карантину та штраф в 17-34 тис. гривень можна буде оскаржити”.

За його словами, скласти протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (тобто за порушення умов карантину) поліція має право тільки, якщо факт зараження громадянина коронавірусом COVID-19 достеменно доведено. Але поліція – не лікарі, і хвороби діагностувати не можуть.

Правоохоронці можуть погрожувати штрафом за відсутність маски та інших засобів захисту. У відповідь на це громадянин може заперечити, що не зміг отримати обов’язкові безоплатні засоби захисту, як це передбачає закон “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”.

Донець уточнив, що поліція не має права затримувати громадян під приводом “медичних заходів” (наприклад, для доставки до відділення, щоб з’ясувати факт захворювання на коронавірус). Санкцію на це може дати тільки суд. Якщо ж поліція затримала громадянина, той має право нічого не підписувати без власного адвоката або наданого державою в рамках безоплатної правової допомоги.

Також громадянин має право не підписувати протокол за порушення умов карантину. Як наголосив Донець, максимум, що поліція може зробити в цьому випадку, – затримати на 3 години “для встановлення особи”.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: