• Головна
 • Новини
 • Львівська облрада вимагає від Зеленського не допустити віялових відключень електроенергії

16.11.2021, 19:06

Львівська облрада вимагає від Зеленського не допустити віялових відключень електроенергії

Львівська обласна рада сьогодні, 16 листопада, звернулася до Президента України, Прем'єр-міністра України щодо можливих віялових відключень в Україні. Ініціатором відповідного звернення виступила фракція ВО "Батьківщини".

Отже, депутати Львівської обласної ради занепокоєні критичною ситуацією у сфері електроенергетики, адже, за інформацією експертів, з 12 великих теплогенеруючих підприємств 10 мають недостатні запаси енергоносіїв, що, у разі великих морозів, може призвести до віялових відключень в Україні, - повідомила пресслужба ради.

«Як усім відомо, віялові відключення – це тимчасове відключення користувачів від електромереж задля економії та зменшення навантаження на електросистему. Йдеться про денні та вечірні навантаження зі сторони користувачів, коли населення найбільш активно користується електроприладами, або тимчасові перебої з роботою на атомних електростанціях. Тоді, щоб система витримала підвищений попит, додатково підключають потужності теплових електростанцій. Проте через брак вугілля цієї можливості у громадян може не бути. Саме на вугіллі працює левова частка українських теплових електростанцій (ТЕС), які, в свою чергу, дають до третини усієї електрики в країні.

Міністерство енергетики України затвердило план щодо запасів вугілля, який станом на сьогодні повинен би складати до 3 млн тонн, проте в наявності менше однієї четвертої цього запасу.

Як відомо, 26 жовтня ПрАТ «Національна енергетична компанія „Укренерго“» провела аукціон з розподілу та доступу до міждержавних перетинів електромереж  на листопад 2021 року. За результатами аукціону українські компанії викупили можливість постачати електроенергію з Росії в обсязі 2,2 ГВт і з Білорусії  - 900 МВт. 2 листопада через депозит потужностей в енергосистемі Україна запросила аварійну допомогу з енергосистемами з Білорусії та Словаччини. За 2021 рік вже тричі зверталися за допомогою.

Ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від Президента України та Прем'єр-міністра України терміново та невідкладно вжити усіх необхідних заходів задля врегулювання ситуації з енергетикою в країні: забезпечення сховищ необхідною кількістю вугіллям та газу, щоб населення не стикнулось з відключенням світла. Також виступаємо категорично проти постачання електроенергетики з Російської Федерації - країни-агресора та її сателіту Білорусії», - вказано в тексті звернення.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: