• Головна
 • Новини
 • Латати бюджет позиками краще, ніж друкувати гривні – НБУ

14.04.2020, 12:55

Латати бюджет позиками краще, ніж друкувати гривні – НБУ

Фінансувати збільшення видатків держава має за рахунок дешевих зовнішніх запозичень, а не шляхом емісії національної валюти.

Про це заявив заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб, повідомляє пресслужба регулятора у Facebook.

«Держава не може вмикати «друкарський станок», але може покрити збільшення видатків за рахунок запозичень. Дешевих запозичень», - сказав Сологуб.

Він зазначив, що Національний банк проти того, аби знову випускати з пляшки «джина інфляції та девальвації». Адже через емісію гривня стрімко знеціниться, а ціни стрімко зростуть.

«Наша країна має досвід 90-х, 2008 та 2014 років. Тоді емісія призводила лише до негараздів… Це шлях у нікуди. Це повернеться економіці бумерангом. А постраждають, перш за все, люди з найнижчими доходами, яких ми навпаки маємо захистити», наголосив заступник голови НБУ.

Він підкреслив, що Україна має позитивний досвід співпраці з міжнародними партнерами, і зараз триває фінальний етап перемовин із МВФ та іншими донорами.

«Ця співпраця забезпечить притік валюти в Україну. Кошти покриють дефіцит бюджету. Щоб стимулювати економіку, НБУ вже знизив облікову ставку до 10%. Також ми готові підтримати банки ліквідністю, тобто коштами за потреби. Зі свого боку, банки мають спрямовувати ці кошти на кредитування бізнесу й українців. Це також стимулюватиме економіку", - підсумував Сологуб.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: