• Головна
 • Новини
 • Коронавірус змінює обсяг сірої речовини в мозку: дослідження

13.05.2021, 11:07

Коронавірус змінює обсяг сірої речовини в мозку: дослідження

Вчені з США встановили, що у хворих на COVID-19 скорочується обсяг сірої речовини у фронтально- скроневій нейронній зоні мозку. Це і є причиною певної недієздатності пацієнтів навіть після одужання.

Про це пише 24 Канал із посиланням на EurekAlert

Вчені вважають, що, вимірюючи об'єм сірої речовини по знімках КТ, можна прогнозувати перебіг захворювання і призначати терапію.

Сіра речовина мозку відіграє важливу роль в обробці інформації, функції та комунікації нейронів. Основний удар по сірій речовині внаслідок коронавірусу припадає саме на фронтальну зону.

Вчені проаналізували результати комп'ютерної томографії 120 пацієнтів з неврологічними проблемами, 58 з яких перехворіли на коронавірус у важкій формі. І застосували морфометричний аналіз, що дозволяє використовувати статистичні методи для вивчення вибірки помірних розмірів.

Коронавірус впливає на фронтальну зону мозку

Аналіз показав, що у пацієнтів з високим рівнем недієздатності знижений об'єм сірої речовини в верхніх, медіальних і середніх лобових звивинах до моменту виписки і через 6 місяців. Також обсяг сірої речовини в цих ділянках виявився значно менше у хворих, які пройшли кисневу терапію.

Водночас зменшення обсягів сірої речовини виявили в верхніх, медіальних і середніх лобових звивинах у пацієнтів з підвищеною ажитацією. Ймовірно, ці зміни в мозку можуть лежати в основі афективних розладів, які часто виникають у пацієнтів з COVID-19.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: