• Головна
 • Новини
 • Комунальні борги українців готують до реструктуризації

27.01.2020, 17:55

Комунальні борги українців готують до реструктуризації

Міністерство розвитку громад і територій України запропонувало нову концепцію реструктуризації боргів населення

Підприємства тепло- та водопостачання і водовідведення необхідно вивести з боргової кризи, а також переписати механізм реструктуризації заборгованостей для населення, вважають у міністерстві.

За даними відомства, сума боргів у підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) і у населення обчислюється десятками мільярдів гривень, - повідомляє Україна комунальна з посиланням на Міністерство розвитку громад і територій України.

«Обсяги заборгованостей підприємств ТКЕ за газ складає 26 млрд грн, обсяг штрафних санкцій перед підприємствами газової галузі - 9.8 млрд грн. Заборгованість підприємств ВКГ за електрику - 5.7 млрд грн », - зазначає Міністр розвитку громад і територій України Олена Бабак.

При цьому вона уточнила, що ні у держави, ні у органів місцевого самоврядування немає джерел погашення таких великих заборгованостей.

«Борги населення перед підприємствами тепло, -водопостачання і водовідведення складають приблизно 19 млрд грн. З них 14.8 млрд грн - за послуги теплопостачання та 4.1 млрд грн - за послуги з водопостачання та водовідведення », - сказала Олена Бабак.

Також вона зазначила, що питання визначення джерела погашення боргів і реструктуризації заборгованості населення треба вирішити на законодавчому рівні.

«Адже стан справ в галузі є критичним і вимагає невідкладного прийняття комплексу рішень для забезпечення безперебійної роботи підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення, а також отримання споживачами якісних послуг», - підкреслила міністр.

Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів дозволив підприємствам коригувати тарифи на централізоване теплопостачання та централізоване гаряче водопостачання в залежності від зміни ціни природного газу.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: