• Головна
 • Новини
 • Клуб Першої ліги України заробляв фантастичні гроші на ставках

15.04.2019, 15:31

Клуб Першої ліги України заробляв фантастичні гроші на ставках

Очільник Комітету етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранка розповів, як Суми заробляли на договірних матчах, пише 24 Футбол.

"Суми займалися двома видами матч-фіксингу – підкуп арбітрів або суперника. Після цього робили ставки на свою перемогу. Фактично це була інвестиція. Тоді Суми перемагали, а ставка приносила прибуток.

Але коли не платили арбітрам і поступалися, то грали проти себе на контору. Робили гроші на цьому. Тобто, Суми заробляли і на своїх перемогах, і на своїх поразках.

Суми – одна з найрезонансніших справ Європи, пов'язаних з договірними матчами. Схожа масштабна історія в Фінляндії, а ще є кейс албанського Скендербеу.

У ситуації з Сумами робили ставки і в Україні, і за кордоном. Але в більшості випадків це відбувалося на азіатських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки, скільки люди заробили на цих угодах, то за найбільш скромними підрахунками, йдеться про 10 млн. євро", – сказав Баранка в ефірі програми "Великий футбол".

Нагадаємо, що рішенням Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України футбольний клуб Суми позбавили професійного статусу за маніпулювання результатами матчів позбавлений професіонального статусу.

Відтак, команди клубу будуть виключені з усіх змагань, у яких беруть участь.

Крім того, як розповів в ефірі телеканалу "Футбол 1" секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко, були прийняті рішення щодо кількох гравців і функціонерів клубу.

"На жаль, я зараз не маю права коментувати, хто і які санкції отримав. Але вони серйозні, зокрема, дискваліфікації від 1 року до довічної заборони займатися футболом", - зазначив він.

Станом на сьогодні Суми продовжують виступати у Першій лізі, адже рішення про позбавлення команди професійного статусу не набуває сили одразу. Спершу вони отримають повідомлення про рішення КДК ФФУ протягом 10 днів після його прийняття та матимуть ще 10 днів на подачу апеляції.

Останній матч команда зіграла 12 квітня проти СК Дніпро-1, якому поступилася з рахунком 7:0.

Наразі Суми перебувають на 13-му місці Першої ліги, маючи в своєму активі 15 очок після 21 туру.

За матеріалами 24 Футбол

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Квартал 95 вже написав концерт без Зеленського

  Коментар

  Блоги

  Оксана Кришталева

  Нас постійно супроводжують різні звуки, але ми не надаємо їм належного значення

  Дмитро Снєгирьов

  «Я мзду не беру, мне за державу обидно»: про важку долю актора Павла Луспєкаєва

  Андрій Вихопень

  Я розумію, чому важливо для Порошенка шоу 14 квітня