• Головна
 • Новини
 • Інтернатура триватиме три роки, а не шість: МОЗ спростовує фейки

03.12.2019, 12:30

Інтернатура триватиме три роки, а не шість: МОЗ спростовує фейки

У МОЗ України спростовують фейки про нову модель інтернатури

Зокрема,  пресслужба МОЗ України повідомила, що у соціальних мережах шириться неправдива інформація, як працюватиме нова модель інтернатури: "Спростовуємо ці міфи та розповідаємо, як вона працюватиме".

Фейк 1: Інтернатура триватиме 6 років

Правда: Інтернатура триватиме 3 роки для більшості спеціальностей. Для стоматологів - 1 рік. 

Після закінчення інтернатури лікар має можливість влаштуватися на роботу в будь-якому закладі охорони здоров’я за відповідною спеціальністю (акушерство та гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби, загальна практика - сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, неврологія, отоларингологія, офтальмологія, патологія, педіатрія, психіатрія, радіаційна онкологія та ядерна медицина, радіологія, хірургія, фізична та реабілітаційна медицина).

Чому 3 роки? Це відповідає світовій практиці. Доступ до професії для лікарів в Європі відбувається після 5-6 років післядипломної підготовки, яка складається з двох частин: загальної (3 роки)  та звуженої (2-3 роки).

Фейк 2: До переліку спеціальностей інтернатури увійшли 13 спеціальностей.

Правда: За результатами обговорення оновлений перелік включає 16 спеціальностей:

Акушерство та гінекологія
Анестезіологія та інтенсивна терапія
Внутрішні хвороби
Загальна практика - сімейна медицина
Загальна стоматологія
Медицина невідкладних станів
Неврологія
Отоларингологія
Офтальмологія
Патологія
Педіатрія
Психіатрія
Радіаційна онкологія та ядерна медицина
Радіологія
Хірургія
Фізична та реабілітаційна медицина
Фейк 3: Резидентура є обов’язковою.

Правда: Резидентура НЕ буде обов’язковою. Після закінчення інтернатури людина має право працювати лікарем за 16 спеціальностями, що увійшли до оновленого переліку. Для більш вузької спеціалізації лікарю необхідно буде пройти резидентуру.

Фейк 4: Усі 5 програм підготовки (пріоритетів), які обирає студент-медик, мають бути за 1 спеціальністю.

Правда: Майбутній інтерн може обрати програми підготовки (пріоритети) за різними спеціальностями у різних регіонах. Випускники за спеціальністю "Лікувальна справа"/"Медицина" та "Педіатрія" зможуть обрати програми підготовки за всіма напрямами, окрім стоматології. В свою чергу, випускники спеціальності "Стоматологія" - лише стоматологію.

Фейк 5: Жорсткі вимоги до баз стажування призведуть до скорочення кількості баз.

Правда: За результатами громадського обговорення вимоги до баз інтернатури спрощені. Ті фактори, які сильно звужували їхній перелік, усунуті. Базою стажування може стати державна або приватна лікарня, заклад з надання первинної допомоги, які спроможні забезпечити необхідну підготовку інтерна. За попередньою інформацією з 15 областей країни – 1 186 закладів охорони здоров’я, не враховуючи приватних, відповідають вимогам. Відповідно перелік ще розшириться.

Фейк 6: Заробітну плату отримуватимуть лише ті інтерни, які навчалися за бюджетні кошти у закладах вищої медичної освіти. 

Правда: Зарплату отримуватимуть усі інтерни. У державному бюджеті на 2020 рік передбачено майже 202,5 млн грн для фінансування близько 8 тисяч випускників та 1,6 тисячі лікарів-кураторів. Ці виплати будуть здійснюватися закладами вищої освіти відповідно до укладених ними договорів із закладами охорони здоров’я.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: