• Головна
 • Новини
 • Фінансування «Доступних ліків» збільшать удвічі – міністр

22.11.2019, 13:55

Фінансування «Доступних ліків» збільшать удвічі – міністр

На закупівлю ліків у 2020 році у держбюджеті передбачені 9 млрд 770 млн гривень.

Про це у Житомирі під час пресконференції розповіла міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наступного року в бюджеті 9 млрд 770 млн гривень виділено на централізовану закупівлю ліків. У цьому році це було 6,6 млрд. Це значне збільшення для того, аби ми мали можливість закупити ліки відповідно до заявок регіонів. На більшість важких захворювань ми можемо закупити 100% від потреби», - повідомила Скалецька.

За її словами, наступного року можливості закупівлі медпрепаратів будуть розширені завдяки центральній закупівельній організації. Вона буде надавати послуги як для центральних закупівельних програм, так і для лікарень.

Також наступного року програму «Доступні ліки» розширять і удвічі збільшать суму на її фінансування.

«У 2020 році розшириться програма «Доступні ліки», у фінансовому плані її сума збільшена вдвічі, а також з 1 квітня до переліку будуть включені інсуліни. У регіонах є брак коштів на придбання інсулінів, а в наступному році її не буде», - повідомила Скалецька.

Міністр додала, що за три-п’ять років інструменти за доступними ліками реімбурсації та зниження цін сприятимуть мінімізації витрат пацієнтів.

«Чим більше ми зможемо затверджувати клінічні настанови, тим менше буде необґрунтованих витрат на ліки пацієнтами", - сказала Скалецька.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Альма-матер Сухомлинського та творчі скарби кафедри журналістики

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: