31.05.2019, 17:17

Цієї весни в армію РФ відправили вже 500 кримчан

Російська влада направила на військову службу в Підмосков'я 152 призовників з території Криму, що є порушенням Четвертої Женевської конвенції.

Про це повідомляє в Facebook "Кримська правозахисна група".

"Сьогодні, 31 травня призовників із Криму відправили служити на територію РФ", - повідомляють правозахисники з посиланням на кримські ЗМІ.

За їхніми даними, літаками військово-транспортної авіації призовників доправлять до місць подальшого проходження служби в частинах і з'єднаннях Військово-космічних сил (ВКС) і Повітряно-десантних військ (ПДВ).

Як повідомив "воєнком" Криму Олег Єрмілов, 152 людини - третина від встановленого завдання весняного призову, проходитимуть службу в Західному військовому окрузі на території Підмосков'я.

Усього з 1 квітня - дати початку весняного призову - з Криму на територію Росії незаконно відправили на військову службу близько 500 осіб. Загалом РФ призвала на військову службу близько 1000 кримчан.

В "Кримській правозахисній групі" нагадали, що проведення призову жителів окупованих територій до лав армії держави-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Українські і російські правозахисники підготували рекомендації для кримчан, як не стати жертвою кримінального переслідування за ухилення від служби в армії РФ.

КПГ звертається до жителів Криму з проханням надсилати на електронну пошту info.crimeahrg@gmail.com матеріали, що підтверджують військовий призов у Криму (повістки, фото- і відеоматеріали).

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: