• Головна
 • Новини
 • Чи законно будувати сміттєпереробний завод у Львові на вул. Пластовій - справа знову потрапили до окружного адмінсуду

27.08.2020, 21:46

Чи законно будувати сміттєпереробний завод у Львові на вул. Пластовій - справа знову потрапили до окружного адмінсуду

Верховний Суд 19 серпня відмовив місту у відкритті касаційного провадження на постанову суду про заборону будівництва сміттєпереробного заводу. Так, директорка юридичного департаменту Гелени Пайонкевич наголошує, що це стосується виключно порядку слухання цієї справи і ніякого рішення щодо законності чи незаконності містобудівних умов винесено не було.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

«Окружний адміністративний суд визначив, що ця справа не підлягає позову у порядку адміністративного судочинства і закрив провадження у справі. Апеляція адміністративна скасувала це рішення і встановила, що вони таки мають укладатися за правилами адміністративного судочинства. Зараз касація, знову ж таки підтвердила рішення Апеляційного адміністративного суду. Тобто наразі не стоїть питання по суті позову, стояло питання по тому, за яким процесом повинна слухатись ця справа. Зараз справа знаходиться на розгляді в Окружному адміністративному суді. Насправді це є процесуальні моменти розгляду цієї справи. Рішення щодо наших містобудівних умов та обмежень ще не прийнято», — зазначила Гелена Пайонкевич.

Нагадаємо, 8 липня, Восьмий апеляційний адміністративний суд прийняв ухвалу про повернення на розгляд у суд першої інстанції справи щодо визнання протиправним рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва сміттєпереробного комплексу. Втім, як зазначають у ЛКП «Зелене місто», це рішення жодним чином не забороняє проводити підготовчі роботи, які передують будівництву заводу, та тендерні процедури щодо визначення головного підрядника.

Додамо, 29 січня Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу щодо призупинення рішення виконавчого комітету про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва сміттєпереробного комплексу. 22 квітня вказану ухвалу Львівський окружний адміністративний суд скасував, а провадження у справі закрив.

Відповідно до проєктних рішень, передбачається будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на ділянці, площею 9,66 гектари, потужністю 250 тис. тон на рік. Загальна площа забудови становить 21 902 квадратних метрів, тривалість будівництва — 24 місяці, а кількість нових робочих місць — 144 працівники. Загальна кошторисна вартість будівництва всіх стадій, включно з вартістю будівельних робіт та устаткування, — 1,167 млрд грн.

Нагадаємо, 30 січня цього року ми повідомляли, що львів’янин, учасник війни на Донбасі Йосип Дудич звернувся до суду із вимогою визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 07.12.2018 р. № 1343 «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво Львівському комунальному підприємству «Зелене місто» механіко біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вулиці Пластовій, 13».

Тоді пресслужбі Львівської міськради повідомила, що у ЛКП «Зелене місто» впродовж двох місяців проводили заміри повітря на вул. Пластовій, 13 і не виявили відхилень від норми. «Будівництво сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій, 13 у Львові безпечне для довкілля. Заміри забрудненості повітря здійснювали впродовж листопада та грудня минулого року на вулиці Пластовій, 13. Їх проводили спеціалісти хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» у дні, коли зверталися мешканці сусідніх будинків, та у їх присутності. Дослідження стану забруднення атмосферного повітря на момент вимірювання показали, що вміст забруднюючих речовин не перевищував нормативів разової гранично допустимої концентрації», – йшлося у звіті ЛКП «Зелене місто».

Фото - Львів, акція протесту проти будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13. 19 квітня 2018 року, news.vash.ua.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Мирослав Дністрянський

  Що можна прогнозувати за результатами нової кавказької війни?

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: