• Головна
 • Новини
 • Банкова знайшла варіант невідкладного зниження тарифів на електроенергію

14.06.2019, 17:33

Банкова знайшла варіант невідкладного зниження тарифів на електроенергію

Команда Президента Володимира Зеленського розробила законопроект щодо зміни формули закупівлі вугілля з "Роттердам+" на "Роттердам-", а також відтермінування запровадження ринку електроенергії на один рік.

Про це заявив представник глави держави в Кабінеті міністрів Андрій Герус на брифінгу в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Командою Президента України, Адміністрацією Президента підготовлено законопроект, який у понеділок буде внесено у Верховну Раду. Цей законопроект - щодо зниження вартості електричної енергії, а саме пропонується, щоб формула "Роттердам+" була скасована і замість неї діяла інша формула, можна її назвати "Роттердам-", - зазначив він.

Герус нагадав, що "+" у формулі є вартістю за доставку вугілля з Роттердама в Україну, тобто вісім тисяч кілометрів морем, якої, за його словами, фактично не існувало.

"Пропонується, щоб це ("+" - Ред.) було прибрано з відповідної формули, і пропонується введення дисконтів: якщо гірша якість вугілля, значить, має бути нижча ціна вугілля, яка зараховується у тариф. Такими чином, дисконт може бути від 1 до 10 відсотків, виходячи з того, яка якість вугілля", - підкреслив представник Президента в уряді.

Крім того, він зауважив, що вказаним законопроектом пропонується відтермінування ринку електроенергії на один рік.

Герус також поінформував, що відповідному законопроекту буде надано статус невідкладного.

Як повідомлялося, у 2016 році Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг ухваленням постанови № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії" (формула "Роттердам+") затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. Відповідно до цієї методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

За інформацією ЗМІ, через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У березні 2017 року Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу "Роттердам+".

Відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", повномасштабний ринок електроенергії має бути введений із 1 липня 2019 року.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Економіка

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На позачерговій сесії ВРУ слід повернути українцям газ та підвищити пенсії - Батьківщина

  Коментар

  Блоги

  Наталя Тимчій

  Разом зможемо зробити Львівщину й Україну успішними

  Василь Чорний

  Про досвід політичних невдач Івана Франка, який потрібно пам’ятати напередодні виборів

  Дмитро Снєгирьов

  Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: