• Головна
 • Новини
 • 23-24 листопада у Львівській опері вистава «Коли цвіте папороть» Станковича

20.11.2019, 12:10

23-24 листопада у Львівській опері вистава «Коли цвіте папороть» Станковича

Львівська національна опера запрошує 23-24 листопада поринути у світ фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою, разом з оперою-феєрією «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича.

Про це повідомили у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Твір із заворожуючими прадавніми народними мелодіями 40 років тому потрапив під негласне «табу» і завдяки програмі «Український прорив» директора театру Василя Вовкуна отримав нове життя і активно завойовує серця шанувальників мистецтва.

Власне, понад 40 років тому Євген Станкович отримав пропозицію про написання масштабного сценічного твору від французької імпресарської фірми «Алітека» для Народного академічного хору ім. Г. Верьовки, що вимагало знайти нове, світле сучасне жанрово-видовищне рішення. За свідченням самого композитора, були сподівання, що нарешті прийшов час, коли світовий глядач зможе побачити і почути взірець найбагатшого українського фольклору і образів, викладених сучасною музичною мовою, переосмислених композитором і постановником.

Прем’єра мала відбутись на початку концертного сезону 1979 року в палаці «Україна». Однак цьому не судилося статися: надзвичайне засідання художньої ради, міліцейські кордони за участю кінних загонів навколо палацу «Україна» в день генеральної репетиції і, нарешті, заборона прем’єри з нейтральним «з технічних причин

Відтак твір, написаний у 1977 році, ніколи не мав повного сценічного втілення. Львівська опера взяла на себе сміливість яскраво й феєрично зреалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно.  У цій новаторській виставі нема традиційного сюжету, звичних для опер арій, дуетів. У першій дії заглянемо в барвисті часи язичництва, коли формувалася прадавня культура українського народу в єднанні людини й природи; у другій – відчуємо у наші бурхливі дні з відлунням війни, з героїкою, навіяною спогадами про  волелюбне козацтво, з тривогою про загрозу можливої майбутньої катастрофи.

Вистава у суботу, 23 листопада, відбудеться о 19:00, квитки можна придбати тут. У неділю «Коли цвіте папороть» розпочнеться о 18:00, квитки – тут.

Наголосимо, що в рамках програми «Український прорив» директора Львівської національної опери Василя Вовкуна відбулося вже сім прем’єр. За останні 2 роки  вистави відвідали понад 240 тис. слухачів, проведено окрім репертуарних вистав - 21 ювілейну виставу та творчих вечорів, 90 виступів запрошених артистів, Міжнародний фестиваль та Міжнародний конкурс оперних співаків імені Соломії Крушельницької. Артисти театру мали також 12 гастрольних виступів.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про банки і «панамських патріотів»

  Дмитро Снєгирьов

  Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: