30.08.2018, 12:49

Влада Ірану вишукує та виловлює шпигунів

Згідно з офіційними повідомленнями, всіх їх звинувачують у роботі на іноземні держави.

Керівник державної безпеки Ірану Махмуд Алаві заявив, що його відомство викрило й заарештувало десятки іноземних шпигунів, які нібито працювали у різних державних установах і діяли в інтересах інших держав, повідомляє Press TV, пише "Дзеркало тижня".

Разом з тим Алаві не уточнив, в інтересах яких конкретно закордонних держав збирали інформацію заарештовані, але зазначив, що у більшості схоплених було подвійне громадянство.

Держбезпека працювала з санкції верховного керівництва країни - так, раніше духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що агенти західних спецслужб нібито просочилися до різних державних установ, і цьому треба покласти край; з такими ж заявами виступали і інші вищі державні чиновники.

Крім арештів "шпигунів", держбезпека ініціювала антитерористичну операцію, яка стартувала на початку серпня. Її метою стало виявлення екстремістів, які хотіли розпалити в країні релігійний конфлікт; за словами Алаві, терористи планували низку терактів, у тому числі і вбивство кількох священнослужителів. Успіху спецслужби досягли і у викритті терористичних мереж, пов'язаних з "Ісламським державою". Алаві підкреслив, що злочинців з ІДІЛ підтримували "ворожі держави".

Сплеск істеричної шпигуноманії в Ірані розгортається на тлі погіршення відносин країни з США та Ізраїлем - так, міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф висунув нове звинувачення США; тепер він заявив, що у Державному департаменті створили якусь "групи дій", яка повинна буде здійснити в країні державний переворот.

У середу, 7 серпня, президент США Дональд Трамп після набуття чинності санкцій проти Ірану заявив, що інші країни зможуть вести бізнес або ж зі Сполученими Штатами, або ж з Тегераном. Позиція Трампа прозвучала на тлі заяв ЄС про те, що разом з санкціями Вашингтона вступить в силу закон про захист європейських компаній, які можуть вести бізнес з Іраном. У МЗС Британії та Європейській службі зовнішніх справ заявили, що компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану. 

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї. 

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Фото: wikimedia.org

 

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: