• Головна
  • Новини
  • У ніч на 6 травня у небі спостерігатиметься інтенсивний зорепад

05.05.2018, 14:36

У ніч на 6 травня у небі спостерігатиметься інтенсивний зорепад

Українці зможуть спостерігати метеорний потік ближче до ранку на південному сході над небокраєм.

Приблизно з 3:00 до 4:00 зорепад сягне свого піку, повідомив телеканал «112 Україна».

Дивовижне астрономічне явище під назвою Ета-Аквариди (η-Аквариди)– це високоактивний метеорний потік, який був названий через радіанта (точка на небесній сфері, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів, - ред.) в сузір’ї Водолія.

Ета-Аквариди — циклічне астрономічне явище. Зорепад спостерігають щороку навесні, приблизно з 19 квітня по 28 травня, але найбільша його активність припадає на 6 травня. Цього дня можна побачити від 10 до 85 метеорів на годину, тому його вважають найпотужнішим весняним зорепадом.

Як пише The New York Times, прогнозована інтенсивність зорепаду становитиме до 55 метеорів на годину. Проте у деяких регіонах планети спостереженню за зорепадом може перешкодити Місяць, котрий буде засвічувати в цей час значну частину небосхилу.

Земля перетинає орбіту комети Галлея двічі: у травні з нею пов'язаний метеоритний потік Аквариди, а в жовтні – Оріоніди.

 

фото Justin-Ng

  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

    Коментар

    Блоги

    Михайло Цимбалюк

    Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

    Михайло Цимбалюк

    Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

    Богдан Козійчук

    Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: