06.07.2018, 22:28

Справжні гуцульські розваги

На Івано-Франківщині туристам пропонують відчути себе гуцулами.

Понад п'ять тисяч гостей зібралися в п'ятницю, 6 липня, на полонині Перці біля села Яблуниця Івано-Франківської області, щоб взяти участь у святі гуцульської культури й народних ремесел, який збігся зі святом Івана Купала, повідомляє Укрінформ.

"На висоті понад 1000 метрів гості можуть ознайомитися з побутом справжнього гуцульського села й навіть відчути себе в ролі справжнього гуцула: помахати молотом над власним ножем, посидіти над гончарним колом для виготовлення чаші, спробувати вишити візерунок на сорочці, виготовити сир або бринзу, подоїти корову або вівцю, покататися на коні й навіть поспілкуватися з мольфаром", – сказала ідеолог проекту Софія Рудик.

За її словами, ще кілька років тому на цій полонині площею понад 10 гектарів були лише луки й кілька гаїв. Команда молодих і креативних людей родом з Гуцульщини створила це село з нуля, надавши можливість туристам познайомитися з життям, побутом, ремеслами, культурою, кулінарією, звичаями й традиціями гуцульського народу, відчути його дух, давнє коріння його вірувань, міфів і легенд.

"Своїм проектом ми хочемо зберегти й примножити наші звичаї і традиції, зробити їх надбанням світової культури. Поки тут втілена в життя тільки частина наших планів. В ідеалі ми зі своєю командою бачимо тут створення "Гуцульського діснейленду" з майстернями й музеями, в яких буде відображено все багатство гуцульської культури. Для прикладу скажу, що тільки одних музичних інструментів, створених гуцулами, налічується понад 90 видів. Не можна, щоб все це кануло в минуле", – зазначила Софія Рудик.

На полонині гості долучилися до гуцульських обрядів і традицій, послухали звуки трембіти, пускали вінки по воді. А з настанням темряви тут розведуть велике вогнище і проведуть фаєр-шоу.

 

Фото джерело

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

  Дмитро Снєгирьов

  Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

  Богдан Рабешко

  Візовий центр на Джерельній - люди не можуть отримати ні віз, ні паспортів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: