Верховна Рада України Ухвалила зміни до Бюджетного кодексу, відповідно до яких запроваджується трирічне бюджетне планування.
За відповідний закон №8044 проголосувало 238 депутатів, повідомило Громадське.
Законом передбачається, що відтепер уряд буде планувати основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на 3 роки. При цьому, щороку парламент, як і раніше, голосуватиме за бюджет на наступний рік.
Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.
Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише передбачає ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники як і раніше будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.
Нагадаємо, що Рада підтримала даний закон у першому читанні 18 жовтня. Тоді за нього проголосував 231 депутат.
За темою
- Філіп Морріс у першому півріччі 2026 року сплатила 31.7 млрд грн податків
13.07.2026, 15:45
- 2000 грн із Василем Стусом: НБУ презентував нову найбільшу банкноту
10.07.2026, 12:49
- НАТО погодило для України 140 млрд євро військової допомоги на два роки
08.07.2026, 17:11
- НБУ пояснив, що робитиме після невиконання вимоги щодо звільнення Смілянського
02.07.2026, 14:46
- Через спеку Україна може збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС
30.06.2026, 09:45
Обговорення
Економіка
ТОП
На Львівщині в ДТП загинув 75-річний водій легковика
На об'їзній Львова сталася ДТП з потерпілими: рух трасою Київ – Чоп ускладнений
17 липня Львів попрощається із захисниками Вадимом Стоміним, Володимиром Хомою, Любомиром Лучкою та Андрієм Цвиком
На Львівщині зіткнулись вантажівка, легковик та позашляховик, є травомвані
«Поверніть Федорова»: у містах України люди масово вийшли на акції протесту
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні