Український політв'язень Володимир Балух вирішив на час етапування до колонії призупинити голодування, а після прибуття на місце відбування покарання продовжити свій голодний страйк проти російських окупантів і не надівати тюремну робу.
"Використавши останній шанс, щоб віднайти в каральній систему окупанта бодай шпарину, де б жевріли паростки здорового глузду або натяку на честь, я вирішив припинити режим голодування. Намагатимусь зберегти себе в цьому оксюмороні, але в жодному разі не робитиму це за будь-яку ціну. Честь і гідність мого народу, відстояні на Майдані ціною життів Героїв Небесної сотні, вартують більше, ніж життя окремо взятого мене. Саме тому я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу", - процитував Балуха архієпископ Климент.
Як зазначається далі у листі українського політв'язня, він розуміє наслідки свого рішення, а тому просить виконати його останню волю - у разі фізичної або психічної смерті не залишати його тіло на окупованій території.
"Місце перебування тіла лишаю обрати своїй родині. Я б волів, щоб це була сільська місцина на березі Дніпра неподалік Києва. З непереборною вірою в щасливу долю України вручаю свою долю Всевишньому", - зазначив Балух.
Архієпископ Климент розповів, що у понеділок, 8 жовтня, бачив Балуха, і той виглядає дуже погано. За словами Климента, Володимир дуже виснажений, колір його обличчя навіть не жовтий, а сірий, шкіра дуже суха.
Він підкреслив, що Балух зробив свій вибір свідомо, і не знає, чим закінчиться цей шлях.
Водночас, за словами архієпископа Климента, захисники не втрачають надії на звільнення політв'язня.
"Сьогодні зранку ми спілкувалися з його адвокатом Дінзе, він сказав, що відразу готуватиме необхідні документи на дострокове звільнення. Сподіваюсь, що ми побачимо Володю в Києві", - резюмував архієпископ Сімферопольський та Кримський УПЦ КП Климент.
Як повідомляв Укрінформ, 3 жовтня підконтрольний Росії Верховний суд Криму переглянув попередній вирок українському політв’язню Володимиру Балуху і ухвалив остаточне рішення - 4 роки і 11 місяців позбавлення волі.
5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятора тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.
Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.
Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.
За темою
- СБС вночі у Таганрозі знищили 2 літаки Ту-142 та "Іскандер"– Мадяр
30.05.2026, 12:15
- Росіяни знищили вокзал у місті Шостка на Сумщині
30.05.2026, 11:01
- Пасажирка мікроавтобуса Renault травмована внаслідок автозіткнення на Львівщині
30.05.2026, 10:10
- У російському Таганрозі дрони атакували порт: горить танкер та резервуар з паливом
30.05.2026, 09:02
- Сили оборони України за добу відмінусували понад 1400 окупантів та майже 600 одиниць техніки РФ
30.05.2026, 08:46
Обговорення
Політика
ТОП
У Львові масово зацвіли каштани та гліцинія: куди піти на найкрасивішу весняну прогулянку
Апеляційний суд у Львові скасував наказ про мобілізацію старійшини Свідків Єгови через релігійні переконання
На Львівщині поліцейські затримали чоловіка, який жорстоко побив знайомого бейсбольною битою
Депутат і поліцейський організували схему втечі чоловіків за кордон на $700 тис.
Дружина депутата, який фігурує у справі НАБУ, придбала колишню санепідемстанцію в Сокалі за 3,5 млн грн
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми