Радянську зірку на Марсовому полі у Львові демонтують. За таке рішення сьогодні, 8 жовтня, проголосував виконком Львівської міськради. Рішення прийняли після погоджень у Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни.
Про це пише Суспільне.
Це рішення передбачає два пункти, розповідає заступник міського голови Львова Андрій Москаленко:
"Перше — це управління архітектури проведе конкурс загалом концепції даної території, кладовища. Друге — було прийнято рішення, що комунальне підприємство "Личаківське кладовище" відповідальне безпосередньо за перенесення даного елементу в музей "Територія терору".
Після того як у Львові винесли питання демонтажу та перенесення зірки у музей російське Міністерство закордонних справ наприкінці липня надіслало ноту протесту з вимогою виконати українською стороною міжнародних зобов’язань і норм національного права захисту і збереження військових меморіалів.
Меморіальний знак – це збільшена копія радянського ордену за участь у Другій світовій війні. Його спершу видавали за певні досягнення у бойових діях радянським військовим, а потім усім учасникам війни. Щороку 9 травня саме сюди кладуть квіти та палять лампадки ветерани Другої світової. А до прикладу, у 2019 році цей знак закидали яйцями.
Раніше Марсове поле було частиною австрійського військового кладовища, опісля його ліквідували і на цьому місці створили цвинтар для радянських воїнів. За словами історика Івана Сварника, так хотіли підкреслити, що місто радянське.
Перед упорядкуванням цієї території, зокрема там, де зараз плити із іменами радянських військових, потрібно провести дослідження, каже Іван Сварник.
"Треба було провести пробну ексгумацію в будь-якому місці. Тому що в пресі було таке, що в деяких місцях спеціально захоронили останки. Але чи насправді там все це порожнє і чи є ці плити просто символічні, чи десь дійсно лежать останки – трудно сказати без експертизи, без археологів, пошуковців", — каже Іван Сварник.
Демонтувати зірку із Марсового поля мають упродовж місяця.
За темою
- Активісти просять демонтувати останні радянські символи у Львові
20.12.2021, 17:34
- На Прикарпатті демонтували пам'ятник радянським воїнам
30.09.2021, 14:35
- Мер Дрогобича відповів консульству РФ щодо демонтажу «вічного вогню»
18.08.2021, 10:42
- РФ направила Україні ноту через демонтаж радянської зірки у Львові
31.07.2021, 16:29
- МВС нагадало про відповідальність за заборонену символіку
08.05.2021, 12:22
Обговорення
Львів
ТОП
Водій «Жигулів» загинув внаслідок ДТП на Львівщині
За мужність і бойові заслуги Захисника зі Львівщини відзначили медаллю «Залізний хрест»
15 лютого: все про цей день
Росія запустила по Україні 70 дронів: жоден не досягнув цілі
За добу Сили оборони України знищили 1180 окупантів – Генштаб
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої