• Головна
 • Новини
 • Затяжний локдаун небезпечний для малого та середнього бізнесу, - Леонід Цибуля

14.04.2021, 16:04

Затяжний локдаун небезпечний для малого та середнього бізнесу, - Леонід Цибуля

Заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства ЛОР Леонід Цибуля в інтерв’ю «Радіо Перше» проаналізував ситуацію із поширенням та боротьбою з пандемією на Львівщині:

"На даний період в області завантажено понад 70% ковідних ліжкомісць. Продовжуються створюватися додаткові ковідні ліжка, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів.

Розроблено всі заходи для супроводу ковідних хворих  - від встановлення діагнозу, призначення лікування сімейним лікарем і до госпіталізації, якщо виникає така потреба.

Медичні заклади постійно працюють над питанням поповнення медичного персоналу.

Карантин, безумовно, необхідний для стримування поширення коронавірусної інфекції.  Під час першої хвилі він дав час для підготовки наших лікувальних закладів до прийому великої кількості хворих.

Але маємо розуміти, що затяжний локдаун призведе до знекровлення малого і середнього бізнесу. Якщо не виконуватиметься обласний бюджет, то й, відповідно, видатки на медицину будуть зменшуватися.  Адже, нагадую, що Львівська обласна рада має в підпорядкуванні заклади охорони здоров’я, які фінансуються з обласного бюджету.

На комісії ЛОР ми з колегами допомагаємо закладам охорони здоров’я,  які в умовах децентралізації, образно кажучи, «зайшли в тупик». Наприклад, найбільш проблемні - Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» та лікарня  у Соснівці  - ми підказали керівництву шляхи виходу із кризи,  і вже на найближчому засіданні будемо слухати про ті кроки, які зробили адміністрації лікарень з метою налагодження  роботи. 

Також ми плануємо виїзні засідання в проблемних  лікарнях, але зараз діють обмеження червоної зони.  Серед запланованих - виїзд  в лікарні  Бродівського та  Самбірського районів.

Зараз заклади охорони здоров’я по всій Україні  проходять процес контрактування з НСЗУ.  Паралельно у нас триває процес збору інформації, ведеться постійна комунікація з медичними працівниками, активістами,  громадськістю та обласними депутатами. Ведеться робота,  щоб не було ліквідовано жодного лікувального закладу на території Львівщитни. Наша мета - зберегти всі лікарні, щоб  люди отримували доступні медичні послуги у своїх громадах.

Кошти з обласного бюджету виділяються через програми. На Комплексну програму підтримки галузі охорони здоров’я Львівщини на 2021-2025рр. у 2021 році виділено 557 млн.167 тис. грн.  Ці кошти в основному підуть на компенсацію за лікування хворих з рідкісними захворюваннями, на закупівлю медичного обладнання та устаткування в заклади, що підпорядковані ЛОР, заходи для підтримки хворих на Covid та на фінансову підтримку медичного персоналу, який працює у ковідних лікарнях.  Уже на одному із перших засідань ми спрямували кошти на виплату медикам, які працюють на передовій боротьби з інфекцією."

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: