• Головна
 • Новини
 • Закон про легалізацію зброї для нас може стати вироком

Уляна Парпан

Викладач права

Доктор юридичних наук, професор кафедри адміністративного та інформаційного права Інституту права, психології, інноваційної освіти НУ «Львівська політехніка»


25.05.2021, 09:49

Закон про легалізацію зброї для нас може стати вироком

Закон про легалізацію зброї для нас може стати вироком. Законодавці пропонують дозволити продаж зброї, зберігання її вдома, використання для самооборони. А якщо…

Якщо раптом хтось розпорядитися вогнепальною зброєю під впливом емоцій? Якщо боєприпаси потраплять в руки дітей? За статистикою, впродовж 5 років в Україні внаслідок умисних вбивств загинули 35 тисяч осіб. Лише трохи більше 1% з них вбиті з вогнепальної зброї.

аргумент використовують прихильники легалізації. А я пропоную подивитися під іншим кутом: тисячі людей стають жертвами злочинців, які навіть не мають в руках смертоносних знарядь для вбивства. Як тільки зброя з'явиться на вулицях, в автомобілях, в кишенях та в руках – статистика стрімко зросте і тоді цифри вражатимуть. Але назад вороття вже не буде.

Для самозахисту – кажуть легалізатори. А чи всі розуміють, як поводитися зі зброєю? Чи держава має передбачені кошти та програми навчання усіх громадян такому самозахисту?

У нашій країні досі високий рівень насильства в сім'ях, уявіть, що побутова сварка згарячу може закінчитися убивством. Ми ще більше мілітаризуємо інформаційний простір у якому зростають діти і не запропонуємо їм альтернативи. А насправді ще добре треба подумати про те, як захищати тих, хто опиниться навпроти стрільця із зарядженою, нехай і легальною зброєю.

До речі, офіційна статистика ООН свідчить про те, що рівень злочинності залежить не стільки від законів про зброю, скільки від соціального та економічного розвитку суспільства.

То ж краще політикам зараз дбати про зростання добробуту громадян, родинам про виховання дітей, а не про те, як збагатити бізнес зброярів.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: