• Головна
 • Новини
 • За скільки днів підвищується ризик зараження COVID-19 у вакцинованих

27.11.2021, 15:44

За скільки днів підвищується ризик зараження COVID-19 у вакцинованих

На прикладі понад 80 тисяч дорослих і повністю щеплених жителів Ізраїлю, які протестували на SARS-CoV-2, вчені дізналися, як з часом у них підвищувався ризик захворіти на COVID-19.

Як передає Укрінформ, результати дослідження представлені у журналі British Medical Journal.

За підрахунками вчених, у тих, хто одужав та мав антитіла до SARS-CoV-2, через 150 днів приблизно на 90% захищені від вторинної інфекції, хоча відрізнити чергове зараження від наслідків початкового COVID-19 в перші місяці складно. Ефективність вакцин у різні моменти часу після уколу становила 50-95%, тому медики та влада рекомендує ревакцинуватися.

Враховуючи всі побоювання через те, що щеплені не захищені від захворювання, вчені з організації Leumit Health Services у Тель-Авіві (Ізраїль), Аріельського та Тель-Авівського університетів, Університету імені Бен-Гуріона в Негеві, а також Національного інституту раку Меріленде (США) провели масштабне дослідження, в якому проаналізували зв'язок між часом, що пройшов з дня введення другого компонента вакцини BNT162b2 від компаній Pfizer та BioNTech, та ризиком COVID-19.

У вибірку увійшли 83 057 повнолітніх співробітників Leumit Health Services – великого національного постачальника медичних послуг в Ізраїлі.

Крім того, вчені зібрали інформацію про основні захворювання, які можуть вплинути на ймовірність зараження: цукровий діабет, гіпертонію, астму, хронічну обструктивну хворобу легень, ішемічну хворобу серця, наявність злоякісних новоутворень та хронічну хворобу нирок.

«Порівняно з першими 90 днями після вакцинації ми виявили підвищений ризик інфікування: у 2,37 раза – через 90-119 днів; у 2,66 раза – через 120-149 днів; у 2,82 раза – через 150-179 днів, у 2,82 разв – через 180 днів і більше. <…> Більшість нових інфекцій спровокував дельта-штам (B.1.617.2) SARS-CoV-2: 93% із 113 ізолятів, відправлених на секвенування», — цитує науковців Naked Science.

Два уколи з інтервалом у три тижні давали кращий захист від зараження ніж один, а на імунну відповідь впливали зміни, пов'язані з віком.

Таким чином, препарат BNT162b2 від компаній Pfizer та BioNTech допомагає не захворіти в перші місяці після вакцинації, але згодом рівень антитіл у деяких людей знижується і вони можуть заразитися. Вчені нагадують, що багато країн уже оголосили ревакцинацію населення. І, зважаючи на все, така стратегія небезпідставна.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Михайло Цимбалюк

  Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

  Василь Чорний

  Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: