• Головна
 • Новини
 • З 2022-го львів'ян почнуть доїти ще більше: міськрада збільшила ставки податку на нерухомість

11.07.2021, 12:08

З 2022-го львів'ян почнуть доїти ще більше: міськрада збільшила ставки податку на нерухомість

Львівська міська рада збільшила ставки податку на нерухомість - "втричі і до можливого максимуму". Що це означає? 

Про це Телеграмі пише екскерівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис: "Цієї інформації ви не знайдете ні на сайті міської ради, ні на партійних сайтах, тому посилання на поіменне голосування дам в першому коментарі. 

Швидше всього ви це не чули, але вчора (8 липня) обрані вами депутати Львівської міської ради абсолютно ВСІХ фракцій, ЄС, Самопоміч, Голос (тут правда лише 1 з 8 депутатів проголосував За!), Варта, Свобода і позафракційні (міський голова і секретар) більшістю голосів підтримали ідею з офісу міського голови, а саме управління економіки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про збільшення ставки податку на нерухомість. 

Збільшення відбулося втричі і до можливого максимуму.

Що це означає? 

Якщо у вас квартира більше 60 м.кв. будинок більше 120 м.кв. то за кожен квадратний метр який перевищує ці цифри ви маєте заплатити 1,5% від ставки мінімальної заробітньої плати. Зараз це орієнтовно 90 грн. за кожен квадратний метр, а з планованим збільшенням «мінімалки» за півтора року це вже буде десь 110 грн. за кожен квадратний метр. Комерційна нерухомість тарифікується так само. 

Закон передбачає, що ставку податку місцева влада встановлює самостійно в межах від 0,5 до 1,5 %, львівська влада вирішила, що ви повинні платити максимальну ставку. 

Чому? Ну напевне тому, що ставка лише на туризм виявилася провальною стратегією міста і коронавірус це підсвітив максимально виразно, а через зменшення загальної ділової активності, карантинні обмеження діяльності бізнесу і відсутність стратегії  диверсифікації у визначенні ключових пріоритетів розвитку міста бюджет наповнюється не так, як би хотілося. 
Тому влада міста вирішила, що за всі ці проколи заплатять львів‘яни і підняла ставку в три рази.

Отже, дорогі львів‘яни, рахуйте «надлишкові» метри у своїх «хоромах» і готуйте по 90 грн. за кожен з них у 2022 році і по 110 грн. у 2023 році. 

P.S. Я абсолютно не проти того, щоби платити податки, я просто не розумію, за що максимальна ставка, думаю мешканці наприклад Волі Гамулецької, котрі донедавна змушені були добиратися до Львова пішки теж не зрозуміють, за що саме вони повинні будуть заплатити. 

P.P.S. На фото намагаюся знайти спільні інтереси забудовників і влади міста і після вчорашнього голосування (особливо «партій забудовників», тобто всіх ))) ) здається знайшов точки дотику. Стратегія «місто коротких відстаней, висотних забудов і максимальної концентрації квадратних метрів в одній локації» помножена на 1,5% «мінімалки» за кожен квадратний метр виявилася прибутковою для обох сторін. Win-win так би мовити".
 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: