02.12.2019, 18:58

Ярославу Гадзалу повідомили про підозру

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України щодо процесуального керівництва Генеральної прокуратури України (ГПУ) повідомили про підозру президента Національної академії аграрних наук України (НААН) Ярослава Гадзала.

Про це повідомило Головне слідче управління Національної поліції України.

Під час досудового розслідування встановлено, що у жовтні 2019 року державний виконавець прибув до  Національної академії аграрних наук України для перевірки виконання рішення суду щодо поновлення на посаді одного з директорів  державного підприємства, яке входить до складу установи. Окрім того, державний виконавець мав вручити високопосадовцю НААН постанови про відкриття виконавчого провадження та з інших питань, що входять до повноважень державного виконавця.

Проте підозрюваний, діючи умисно, втрутився в діяльність державного виконавця, аби перешкодити виконанню ним службових обов'язків та не допустити оголошення йому постанови. Зокрема, йдеться про застосування фізичної сили високопосадовцем до державного виконавця – він виштовхнув його зі свого службового кабінету та не допустив отримання постанови про відкриття виконавчого провадження.

Наразі слідчі Головного слідчого управління Нацполіції в приміщенні НААН України проводять обшук, аби вилучити відео та інші документи, які мають значення для розслідування кримінального провадження.

Варто зазначити, що слідчі Національної поліції України протягом 2015-2019 років розпочали розслідування у 315 кримінальних провадженнях за фактами можливого вчинення злочинів посадовими особами НААН України та її структурних підрозділів на території майже всіх областей України.

У 56 кримінальних провадженнях слідчі встановили осіб, які вчинили злочин, повідомили їм про підозру та направили  обвинувальні акти до суду. Ще у 8 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру. В інших продовжується розслідування, спрямоване на збирання доказів.

Встановлено, що основними причинами недоотримання доходу, розкрадання майна та завдання збитків НААН України є укладання завідомо збиткових договорів про спільну діяльність, зокрема здача в оренду земельних ділянок за завідомо заниженими цінами та на невигідних для НААН України умовах. Також йдеться про документальне заниження врожайності та подальше привласнення фактично зібраного врожаю, розтрату земельних ділянок та іншого майна, яке ввірене та перебувало у віданні НААН України з використання різних злочинних схем та способів, та розтрату коштів, які виділені на закупівлю сільськогосподарської продукції, гербіцидів тощо.

Довідка (за Вікіпедією

Ярослав Гадзало народився 3 серпня 1958 (село Артищів, Городоцький район, Львівська область); українець; батько Михайло Степанович (1931—1995); мати Марія Федорівна (1929—1995); дружина Галина Степанівна (1962) — економіст; син Андрій (1984); дочка Оксана (1989); син Олег (2000).

Освіта: Вишнянський радгосп-технікум; Українська сільськогосподарська академія, факультет захисту рослин (1978—1983), аспірантура там же (1983—1986); кандидатська дисертація «Ентомофауна малини і боротьба з шкідливими видами в центральному Лісостепу УРСР» (Українська сільськогосподарська академія, 1986); докторська дисертація «Агробіологічне обґрунтування інтегрованого захисту ягідних насаджень від шкідників у північно-західному Лісостепу і Поліссі України» (1999, Національний аграрний університет).

 • З 1983 — аспірант, з 1986 — викладач, заступник декана факультету захисту рослин Української сільськогосподарської академії.
 • З 1987 — заступник голови колгоспу, село Завидовичі Городоцького району; перший заступник генерального директора АПК «Городоцький»; начальник Городоцького районного управління сільського господарства; голова Городоцької райради народних депутатів.
 • Вересень 1995 — травень 1998 — голова Городоцької райдержадміністрації.
 • З травня 1998 — заступник голови з питань агропромислового комплексу, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації.
 • 5 липня 2001 — квітень 2002 — голова Львівської облради.
 • Червень 2002 — липень 2006 — перший заступник Голови Державного комітету України з водного господарства.
 • Квітень 2007 — квітень 2010 — заступник Міністра аграрної політики України.
 • 2013 — президент НААН.

Був завідувачем кафедри ентомології Національного аграрного університету.

Був депутатом Львівської облради (з 1995).

Член-кореспондент УААН (2002).

Державний службовець 3-го рангу (06.2000).

Заслужений працівник сільського господарства України (10.1997). Почесна грамота Кабінету Міністрів України (11.2000). Орден «За заслуги» III (08.2001), II ст. (01.2010).

Автор (співавтор) понад 50 наукових праць

Фото - krapka.club

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: