Наталя Тимчій

політик

Громадська діячка, львів'янка.


21.05.2019, 09:02

Як зробити Львів доступним для молоді?

Освіта – це один із ключових аспектів, які зараз турбують молоді українські сім’ї, і це також запорука успішного сталого розвитку усієї держави. У Львові ми стикаємося із катастрофічним браком закладів дошкільної освіти  та іноді навіть із не найвищою якістю місцевих шкіл. Ці проблеми потрібно розв’язувати якомога швидше, бо кожен втрачений день уже зараз коштує нам десятків втрачених років, як результат неякісної освіти.

Якщо ми не хочемо остаточно розгубити свій потенціал і втратити шанс на майбутнє, то повинні якомога швидше упроваджувати загальнонаціональну та регіональну ефективну стратегію молодіжної політики. Перш за все необхідно забезпечити повністю безкоштовну, і водночас якісну освіту для усіх українців, починаючи від дошкільних закладів і закінчуючи вищою освітою.

Для того, аби молодь не зобов’язана була ставати фахівцями у сфері ІТ, торговцями чи працівниками сфери обслуговувань, влада повинна давати фахівцям можливість знаходити гідне місце праці, маючи профільну освіту у тій чи іншій сфері.

У «Новому курсі України» Юлія Тимошенко пропонує для цього запровадити податкові переваги для підприємств, які наймають на роботу молодих фахівців. Таке стимулювання успішно діє в багатьох країнах світу і може мати свій ефект в Україні. Скажімо, якщо роботодавець забезпечує відповідну кількість щойно дипломованих фахівців офіційним працевлаштуванням, то він отримує пільги від держави чи зниження податків. Це дозволить роботодавцям пропонувати вищі зарплати й зосереджувати свою активність на боротьбу за якісні молоді кадри. Як результат – ринок праці стане по-справжньому конкурентним і динамічним, а зарплати виростуть.

Окрім того, держава, як зрештою і місцева влада, повинна надавати молоді усі умови для започаткування власної справи – це і спрощення реєстрації підприємства і дешеві кредити для бізнесу.  

Ще одним важливим аспектом молодіжної політики повинно бути житло. На загальнонаціональному рівні потрібно запровадити практику іпотечних кредитів до 3% річних. Такі кредити мають бути довготривалими (навіть до 30 років) для того, аби молоді родини могли самостійно без стресів їх погашати. На місцевому рівні влада міста також повинна розв’язувати проблеми «метрів квадратних» для молоді. Величезна кількість квартир у Львові зараз перебувають у «тіньовому» секторі економіки, а їхня оренда ніким не фіксується і не регулюється. Натомість варто було б цей сегмент вивести з «тіні», запровадити програми з дешевої оренди житла для підтримки перспективної молоді та молодих сімей. Це можливо, хоч для нинішнього Львова і звучить утопічно.

Запропонований тезовий перелік ідей є лише малою частиною ініціатив, які потрібно упроваджувати уже сьогодні. Для того, аби навіть побіжно згадати про всі, необхідно було б створювати дуже довгий і малочитабельний текст. Тому наостанок зупинюся лише на ще одному із найбільш ключових аспектів молодіжної політики – створенні умов для прямого впливу молоді на стратегічний курс держави та регіону. Погоджуюся із ініціативно, яку пропонує Юлія Тимошенко, щодо зниження прохідного бар’єра, які повинні подолати політичні партії для того, аби потрапити у Верховну Раду.

Переконана, що він повинен бути нижчим для того, аби молоді партії здатні були пройти в парламент, а відтак демонструвати свої вміння і свою позицію, не стаючи частиною старої системи. На місцевому рівні необхідно розвивати програми, які дозволятимуть визначати найбільш креатині та перспективні ідеї молоді із удосконалення міської інфраструктури та стратегії розвитку міста в цілому. Найкращі ідеї мусять бути підтримані і профінансовані за рахунок місцевого бюджету, а найактивнішу і найталановитішу молодь потрібно долучати до усіх сфер міського управління. Тільки там ми зможемо зрозуміти реальні проблеми, які постають перед молодими львів’янами і тільки так ми будемо спроможні розв’язувати їх.

Впевнена, що найактивніші представники української молоді повинні залишатися в Україні і творити ту успішну країну, яку дуже хотіли, але до кінця не змогли побудувати ми. Величезну роль у цьому контексті відіграє саме Львів, який уже давно став своєрідною молодіжною столицею України. А тому молодь Львова має стати рушієм змін у міському середовищі і міцним фундаментом для загальнонаціональних перетворень. Але для цього молодь потрібно почути, зрозуміти, мотивувати і зробити повноцінним партнером влади у справі творенні успішного міського простору, успішної країни…

Фото- Львівська політехніка.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: